JEDINI DERBI BEZ NAVIJAČA: Lazić šokirao, Kastiljo blistao i pobeda za Crvenu zvezdu!

Razlog za prazne tribine su bili incidenti zbog kojih je kažnjena Crvena zvezda.

vječiti derbi 2008 godina Crvena zvezda - Partizan bez publike Izvor: MN PRESS

Publike neće biti na stadionu Partizana i to će biti prvi put u istoriji srpske fudbalske svetkovine da se na stadionu u Humskoj ne okupljaju navijači. Bez pulike se igralo samo još jednom, 2008. godine.

Tada je zbog incidenata bila kažnjena Crvena zvezda, koja nij ebila u prilici da otvori kapije stadiona za publiku. Svejedno, crveno-beli su pobedili najvećeg rivala.

Bio je to jedan od najubedljivijih trijumfa (4:1) Zvezde u mečevima protiv Partizana, a sam početak meča je najavljivao drugačiji rasplet!

Partizan je poveo već u trećem minutu preko Đorđa Lazića, a idealnu šansu da duplira prednost imao je kada su u akciji učestvovali Maletić i Moreira, ali je jedan nesmotreni ofsajd dao krila domaćim igračima.

U nastavku susreta, Zvezda je zaigrala kao potpuno drugi tim.

Već u 19. minutu je Dejan Milovanović ''bombardovao'' Partizanov gol iz slobodnog udarca, a do poluvremena je Segundo Kastiljo potpuno preokrenuo rezultat.

Ekvadorac, koji je ostao upamćen kao jedan od najboljih stranaca u Crvenoj zvezdi, je povisio na 3:1 u nastavku utakmice, a konačan rezultat je postavio Nenad Milijaš, nekada kapiten, a danas pomoćni trener crveno-belih.

Utakmicu je pored praznih tribina obeležio i veoma težak teren za igru, pošto je tog dana kiša konstantno padala u Beogradu. U jednom trenutku je vetar duvao toliko jako da su pomerene i kućice za rezervne igrače!

Pobeda Crvene zvezda nad Partizanom pred praznim tribinama.
Izvor: YouTube/Crni Guja

SASTAVI IZ 2008. GODINE

Crvena zvezda: Ranđelović - Basta, Tutorić, Gaj, Bronovicki - Kastiljo, Milovanović (od 83. Trajković), Milijaš, Koroman - Rašković (od 76. Burzanović), Jestrović (od 88. Tričkovski). Trener: Aleksandar Janković

Partizan: Božović - Obradović (od 45. Lakić), Rnić, Đorđević, Vještica - Ednilson, Moreira, Maletić (od 70. Jovanović), Lazić - Jovetić (od 70. Lazetić), Dijara. Trener: Slaviša Jokanović