Partizan uvek "načne" Zvezdu: Neverovatna statistika koja dokazuje koliko crno-beli bolje ulaze u derbije!

Autor Nikola Lalović

Fudbaleri Partizana su i u 163. večitom derbiju poveli u meču sa Crvenom zvezdom.

Partizan uvek "načne" Zvezdu: Neverovatna statistika koja dokazuje koliko crno-beli bolje ulaze u de Izvor: MN PRESS

Igrao se šesti minut 163. "večitog derbija" kada je Filip Stevanović iskoristio grešku Strahinje Erakovića i postigao gol za vođstvo Partizana. Ovo je bio 10. put na prethodnih 15 derbija da je Partizan poveo.

Sa druge strane, za sve to vreme, Crvena zvezda je uspela samo tri puta da postigne prvi gol na meču!

Znamo da Partizan ima seriju od tri pobede u kupu, gde su redom bili bolji od svog rivala, sa po 1:0 i to golovima Ostojića, Milenkovića i Natha. Ali ni u prvenstvu crveno-beli nisu uspevali da prvi zaprete.

Leonardo je doneo jednu od najbitnijih pobeda u derbiju crno-belima kada je u 89. minutu postigao prvi gol na meču u 152. derbiju. On je i u 154. ligaškom meču ovih rivala postigao prvi gol, a na kraju je bilo 3:1 za Partizan.

Potom je u 156. derbiju Suma iz penala načeo Zvezdu, da bi kasnije Milan Pavkov izjednačio. Potom su u dva vezana duela sa Crvenom zvezdom Rikardo Gomeš i Nemanja Nikolić prvi postizali pogotke na meču, a  septembru 2019. godine Sejduba Suma je opet bio strelac uvodnog gola na derbiju koji se završio rezultatom 2:0 za crno-bele.

Osim na dva meča u kojima je bilo 0:0 Crvena zvezda je samo tri puta uspela da postigne prvi gol u duelima sa Partizanom u prethodnih 15 međusobnih duela.

Sa ovakvim startom, teško je pobeđivati najvažnije utakmice. Sa druge strane Partizan je znao to da iskoristi, ali i da ispusti vođstvo, jer je od 10 utakmica na kojima je poveo pobedio na šest mečeva.