ŠOKANTAN PORAZ REALA: Srbin u centru pažnje u Madridu, a nije Luka Jović!

Srpski fudbaler na jednom, a srpski trener na drugom meču.

ŠOKANTAN PORAZ REALA: Srbin u centru pažnje u Madridu, a nije Luka Jović! Izvor: Guliver/Getty images/Juan Manuel Serrano Arce, JUAN MANUEL SERRANO ARCE/GETTY IMAGES EUROPE

Dva meča - devet golova! Nismo mogli da zamislimo bolji uvod u večerašnje mečeve Lige šampiona.

Prve utakmice elitnog evropskog takmičenja donele su mnogo uzbuđenja i jedno veliko iznenađenje, Šahtjor je slavio na gostovanju Real Madridu!

REAL MADRID - ŠAHTJOR 2:3 (0:3)

SALCBURG - LOKOMOTIVA 2:2 (1:1)

Tri pogotka u prvom delu igre šokirali su ekipu Zinedina Zidana u kojoj je mesto startera imao i Luka Jović. Srpski napadač je pružio još jednu bledu partiju, a odmah nakon njegovog izlaska Real se rezultatski priključio.

Prvi gol postigli su sa njiim na terenu, drugi je dao Vinisijus Žunior, šest sekundi nakon što je ušao umesto Jovića, a treći je sudija Srđan Jovanović poništio u nadoknadi. Gledao je VAR i odlučio da je ofsajd!

Nedovoljno dobro da se ponište Teteove majstorije iz prvog dela meča, kada je dao gol, asistirao i uputio udarac nakon gol je Varan postigao autogol. Skoro pa het-trik u Madridu.

Srpski trener Marko Nikolić je predvodio Lokomotivu na gostovanju Salcburgu i tamo su bodovi podeljeni. Rusi su poveli golom Edera, preokrenuli su Šobolai i Junuzović, a konačan rezultat je postavio Lisakovič.

Dobar rezultat za ruski tim koji u poslednje vreme igra odlično u domaćem prvenstvu.

20:47

KRAJ!

Gotovo je, za ovaj prvi termin. Real je izgubio u Madridu, a Salcburg i Lokomotiva podelili bodove u Austriji.

Real Madrid - Šahtjor 2:3 (0:3)

RB Salcburg - Lokomotiva 2:2 (1:1)

20:45

Nema gola za Real Madrid!

92. minut - Lopta je zatresla mrežu, ali se ne priznaje!

Srpski sudija Srđan Jovanović je, nakon gledanja snimka, poništio pogodak Real Madrida! Njemu je iz VAR sobe sugerisano da vidi situaciju kod trećeg gola Madriđana, što je i učinio, a nakon toga je odlučio da pogodak neće važiti.

Fede Valverde je pogodio, nakon nekoliko odbitaka kroz kazneni prostor, ali je ofsajd pozicija Vinisijusa Žuniora, koji je smetao golmanu, uticala da gol ne bude priznat. Real verovatno gubi meč u Madridu!

20:41

Ponestaje vremena

90. minut - Ulazimo u sam finiš!

Real ima još nekoliko minuta da spreči veliko iznenađenje, Salcburg i Lokomotiva za sada dele bodove.

20:32

Gol, ali ne važi!

80. minut - Sjajna kontra Šahtjora, ali gol neće važiti. Tete je pobegao, asistirao je Marlosu, a kapiten lobovao Kurtou da bi se ispostavilo da je bio ofsajd. I to ne centru, kada je Tete krenuo u trk. Ne važi! Ostaje 2:3 u Madridu.

20:28

GOOOOOOOOOOOL!

76. minut - 2:2 je u Austriji! Stiže do izjednačenja ekipa Marka Nikolića.

Rezervista Lisakovič je bio usamljen na drugoj stativi, uputio je udarac glavom, a Cican Stanković je loše intervenisao i pomogao je lopti da završi u ''maloj mreži''.

Šest minuta je bilo dovoljno da Nikolićeva izmena donese izjednačenje!

20:21

Izmena!

70. minut - Toni Kros na terenu, Luka Modrić na klupi. Da li će Zidan ponovo pogoditi sa izmenom?

Inače, ovako je vinisijus Žunior šutirao za drugi pogodak Reala.

GOOOOOOOOOOL!

60. minut - Vinisijus Žunior!

Jović nije ni stigao da sedne na klupu, njegov zamenik je zatresao mrežu. Kakva procena Zidana, imamo rezultatsku neizvesnost u Madridu!

20:10

Izmena!

59. minut - Izlazi Luka Jović!

Slaba partija srpskog fudbalera i na terenu je Vinisijus Žunior!

20:05

GOOOOOOOOOOOOOL!

53. minut - Modrić!

Auh, kakva golčina Luke modrića. Hrvatski fudbaler se namestio, zatim napravio lažnjak zbog igrača koji mu trči u susret, a zatim i šutnuo ka golu Trubina. Mladi golman je bio nemoćan, ovo je verovatno najlepši gol ove runde!

20:03

51. minut - Preokret u Salcburgu!

Vodila je Lokomotiva Marka Nikolića, ali je sada u prednosti domaćin.

Zlatko Junuzović je šutirao, lopta je zakačila jednog defanzivca i potpuno promenila pravac, a ekipa Salcburga sada ima odličan rezultat, 2:1!

20:01

Asensio!

48. minut - Kakav šut mladog Španca!

Probao je iz velike udaljenosti, ali je golman ukrajinskog tima loptu izboksovao.

19:57

Izmena!

46. minut - Odmah na poluvremenu je zidan reagovao. Rodrigo je izašao, a Benzema je na terenu. Pokušaće Real da sustigne prednost Šahtjora u nastavku meča.

19:48

Ovako je, otprilike, izgledalo...

Igrači Šahtjora su prebrzi, a Real ne zna šta ga je snašlo!

19:41

GOOOOOOOOOOOL

45. minut - Izjednačenje u Austriji!

Mađarski fudbaler Šobolai je prelepim golom izjednačio protiv Lokomotive.

19:39

Šokovi u Madridu

U periodu od 29. do 42. minuta Šahtjor je postigao tri gola i sada ima ubedljivu prednost protiv Reala. Ovo niko nije očekivao.

19:38

42. minut - Solomon!

Kako je Real razbijen u Madridu!

Neverovatna akcija Šahtjora i kombinacija Solomon - Tete - Solomon koja donosi 0:3. Nestvarna igra Ukrajinaca koji za ovaj meč nisu mogli da računaju na desetoricu fudbalera.

19:28

GOOOOOOOOOOOOL

33. minut - Šok! Autogol!

Tete je postigao prvi, a zatim namestio drugi gol Šahtjora. U ovom je, ipak, najveću ulogu imao Rafael Varan.

Francuski štoper je postigao autogol, verovatno jedan od najsmešnijih u sezoni koja je tek na početku.

Ukrajinci imaju 2:0 u Madridu, a do kapitala su stigli za četiri minuta.

19:26

Jović!

30. minut - Idealna prilika za srpskog napadača. Mogao je sa oko pet metara da ugrozi Trubina, ali je nešto lošije zahvatio loptu glavom i na kraju je golman Šahtjora lako intervenisao.

19:24

29. minut - TETE!

Neočekivano, Real Madrid gubi na svom terenu. Kornienko je sjajno probio i asistirao, u padu, a Brazilac Tete pogodio sam ugao gola.

Lopta je prošla kroz nove Varanu, a Kurtoa je bio nemoćan.

19:22

Samo jedan pogodak za sada

25. minut - nije ovo previše efikasno veče.

Iako je Real krenuo silovito protiv Šahtjora, tamo mreže miruju. Najbolju priliku imao je Marlos, ali smo jedini gol videli u Salcburgu.

Lokomotiva vodi pogotkom Portugalca Edera.

19:16

18. minut - vodi Lokomotiva Marka Nikolića!

Korner sa desne strane, kontakt Žemaletdinova, a zatim na drugoj stativi najviši u skoku Eder! Portugalac postiže veoma važan gol na gostovanju u Austriji.

19:09

Marlos!

14. minut - Najbolja prilika na meču u Madridu i to od gostiju!

Majkon je uposlio Marlosa, a Brazilac je preslabo šutirao kada je izašao oči u oči sa Kurtoom. Pitanje je da li će Ukrajinci imati novu ovako dobru priliku.

19:05

Još Srba na terenu!

Večeras za RB Salcburg nastupaju Cican Stanković i Zlatko Junuzović, fudbaleri koji su poreklom iz Srbije, a pravdu u Madridu deli Srđan Jovanović.

Njemu pomažu Uroš Stojković i Milan Mihajlović dok je četvrti sudija Novak Simović koji je nedavno sudio večiti derbi u Superligi Srbije!

19:00

Real odmah preti!

Terenska inicijativa, nekoliko ozbiljnih pokušaja da se stvori prilika za šut i čini se da Real odmah želi da postigne gol!

18:55

Počelo je!

Prva dva meča večerašnjeg programa su počela. Preostalih šest se igraju od 21:00.