Tako to inače bude kad je Bajern raspoložen: Ajntraht nemoćan, "pukla petarda" u Minhenu!

Robert Levandovski se tri puta našao na pravom mjestu, a mjesto na listi strijelaca našli su i Liroj Sane i Džamal Musiala

Bundesliga 5. kolo Bajern Ajntraht 5 0 Izvor: Pool/Getty Images Europe

Kako teče utakmica kad je Bajern raspoložen za jednu partiju fudbala?

Vidjeli smo to mnogo puta u proteklim godinama, a danas je to osjetio i Ajntraht, koji je do ovog kola bio neporažen u tekućoj bundesligaškoj sezoni:

BAJERN – AJNTRAHT 5:0 (2:0)
/Levandovski 10, 26, 60, Sane 72, Musiala 90+1/

Bio je ovo, po imenima timova, jedan od derbija pete bundesligaške runde, uz kasniji rurski okršaj između Borusije iz Dortmunda i Šalkea.

Bavarci su ovo kolo dočekali na drugom mjestu na tabeli, dok je tim Adija Hitera zauzimao peto mjesto, te bio jedna od ukupno četiri bundesligaške ekipe koje do ovog kola nisu osjetile gorčinu poraza.

Ipak, Bajern se potrudio da Ajntrahtov veoma dobar start sezone padne u zaborav, dok je sa druge strane nastavljen sjajan niz Bavaraca u bundesligaškim utakmicama protiv današnjeg gosta.

Bila je ovo trinaesta pobjeda Bajerna na posljednjih 16 međusobnih utakmica u njemačkoj eliti!

"Pakovali" su za Levandovskog ovog popodneva Kingsli Koman, Džošua Kimih i Daglas Kosta, a Poljak metu pronalazio u 10, 26. i 60. minutu.

Koman je prvo veoma lijepo kombinovao sa Tomasom Milerom, a potom pasom izbacio cijelu odbranu gostiju i, praktično, poljskom golgeteru "pripremio pogodak na tacni".

Da će Ajntraht teško izbjeći prvi ovosezonski poraz, moglo je da se nasluti 16 minuta kasnije, kada je Leva pogodio mrežu poslije kornera Kimiha sa desne strane, a sve je bilo riješeno na isteku 60. minuta, kada je poljski internacionalac postigao danas treći, a ukupno deseti gol u sezoni.

Šou Roberu Levandovskom "pokvarili" su Liroj Sane i Džamal Musiala, a osim Levandovskog, ovaj meč će pamtiti i Džerom Boateng, koji je danas po 330. put obukao dres Bavaraca, po čemu se izjednačio sa legendom kluba i kasnijim funkcionerom aktuelnog šampiona Evrope Ulijem Henesom.

Dva preokreta su viđena u duelu Majnca i Borusije iz Menhengladbaha, a na kraju su trijumfovali "koltovi" rezultatom 2:3, dok je do trijumfa stigao i RB Lajpcig, u domaćem duelu sa Hertom, takođe poslije preokreta.