Kvaljarela gazi i u 38. godini: Golgeter Sampe je 15. najbolji strijelac u istoriji Serije A

Sampdorija je upisala treću uzastopnu pobjedu u šampionatu Italije i dospjela do četvrte pozicije na tabeli.

Atalanta - Sampdorija 1:2, Serija A, 5. kolo Izvor: EMILIO ANDREOLI/GETTY IMAGES EUROPE

Đenovljani se ne šale!

Poslije pobjede u Firenci, potom i protiv Lacija na "Marasiju", pod izabranicima Klaudija Ranijerija pao je i učesnik Lige šampiona i to u Bergamu!

Atalanta - Sampdorija 1:3 (0:1)

Do trećeg prvenstvenog trijumfa, gosti su u Bergamu stigli zahvaljujući pogocima veterana Fabija Kvaljarele, Norvežanina Morstena Tornbija i Čeha Jakuba Jankta, dok je počasni gol za domaće upisao Duvan Zapata iz jedanaesterca.

Nije tako izgledalo na početku jer je Atalanta žestoko krenula ka golu Emila Audera, ali je Sampa povela iz prvog pravog napada u 13. minutu.

Danac Mikel Darmstad je uposlio Kvaljarelu na lijevoj strani, a kapiten Sampdorije lažnjakom izbacio iz igre svog čuvara i poslao loptu pod prečku - 0:1.

Bio je to Kvaljarelin 168. gol u Seriji A čime se izjednačio na 15. mjestu vječne liste sa Đuzepeom Savoldijem, ali i njegov 12. pogodak protiv Atalante, koliko je postigao i protiv Fiorentine u karijeri.

Mogao je Kvaljarela u 45. minutu da udvostruči prednost nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca,raspalio je punim šutem po u lijevu stranu, ali je njegov udarac odbranio golman domaćina Marko Sportijelo.

Ipak, gosti su uspjeli da pogode mrežu Atalante u 59. minutu kada je Jakub Jankto sjajno uočio dolazak Mortena Torsbija iz drugog plana i poslao centaršut na drugu stativu, a Norvežanin se u padu samo naklonio - 0:2.

Nadu u povratak na ovom susretu Atalanta je vratila u 80. minutu iz pomalo sumnjivog penala koji je dosudio arbitar Đanpaolo Kalvarese nakon prekršaja nad Duvanom Zapatom, a siguran sa "kreča" bio je upravo Kolumbijac - 1:2.

Pokušavao je tim Đampjera Gasperinija da stigne do izjednačenja, što je ostavilo prostora Sampi da iz kontranapada stavi tačku na pobjedu koju je "ovjerio" Čeh Jankto - 1:3.

/Đuričić 71, Kirikeš 84, Kaputo 85 - Lineti 33, Beloti 77, Lukić 80/

TABELA: Milan 12, Sasuolo (+1) 11, Atalanta (+1) 9, Sampdorija (+1) 9, Napoli 8*, Juventus 8, Inter 7, Verona 7, Roma 7, Sampdorija 9, Benevento 6, Fiorentina 4, Đenova (-1) 4, Kaljari 4, Specija 4, Lacio 4, Bolonja 3, Udineze 3, Parma 3, Torino 1, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.