Džeko ruši granice: Još samo trojica velikana su ispred "dijamanta" (VIDEO)

Bh. reprezentativac postigao dva gola u pobjedi nad Beneventom (5:2), te dodatno napredovao na listi najboljih strijelaca u istoriji Rome.

Edin Džeko treći najbolji strijelac u istoriji Rome, dva gola protiv Beneventa 5:2 Izvor: Tanjug/Fabio Rossi/Lapresse via AP

Do sinoćnjeg trijumfa nad Beneventom (5:2), Edin Džeko bio je po broju golova izjednačen sa Rodolfom Volkom na četvrtom mjestu vječne liste strijelaca Rome - 106.

Ipak, sa dva pogotka u ubjedljivom slavlju, stigao je do brojke 108, čime se sada osamostalio na ovoj poziciji, pa su ispred njega ostala još samo trojica legendarnih fudbalera "vučice".

Treba imati u vidu da je Volku za ovaj učinak bila potrebna samo 161 utakmica, a Džeki 224, ali to nikako ne umanjuje uspjeh 34-godišnjeg golgetera.

Amedeo Amedei sada je samo tri koraka ispred Džeke, te nema sumnje da će bh. reprezentativac već ove sezone "zasjesti" na treću poziciju.

Nešto teži zadatak biće dostići Roberta Pruca, koji se nalazi na drugoj poziciji sa 138 pogodaka, ali s obzirom na formu i golgeterski učinak u Seriji A, nema sumnje da će aktuelni kapiten prestići i legendarnog Italijana, koji je punih 10 godina nosio dres rimskog velikana.

Prvo mjesto rezervisano je za neprikosnovenog kapitena Frančeska Totija, koji je apsolutno nedostižan sa 307 golova.

Podsjetimo da su golovi protiv Beneventa bili prvi za Džeku ove sezone u Seriji A.

Nerealizovani i dugo najavljivani transfer u Juventus se izjalovio, i moguće da je to bio razlog njegove nešto lošijih partija u tri uvodna meča, u kojima nije uspio da se upiše u strijelce.

Ipak, dva pogotka protiv Beneventa donijeli su osmjeh na njegovo lice i vratili mu prijeko potrebno samopouzdanje, a koliko su mu bili važni ovi golovi, najbolje pokazuju njegove reakcije i slavlje nakon što je u 35. i 77. minutu.

Roma - Benevento 5:2
Izvor: YouTube/Serie A

Džeko je ovacijama sa tribina ispraćen sa terena u 85. minutu, kada je svoje mjesto ustupio debitantu Borhi Majoralu.