Benevento namučio Romu, ali doživio ubjedljiv poraz: Džeko dvostruki strijelac u goleadi na "Olimpiku"

U četvrtom meču sezone, bh. reprezentativac postigao prve golove.

Roma - Benevento 5:2, Serija A 4. kolo Edin Džeko dva gola Izvor: PAOLO BRUNO/GETTY IMAGES EUROPE

Izuzetno efikasno četvrto kolo Serije A "začinjeno" je goleadom na rimskom "Olimpiku", gdje je Roma nakon mnogo uzbuđenja i preokreta savladala Benevento 5:2 (2:1), uz dva gola Edina Džeke.

Šokantno je meč počeo za Rimljane, s obzirom da je već nakon četiri minuta i 33 sekunde Đanluka Kaprari zatresao mrežu Antonija Mirantea.

Dijete Rome, koje nikada nije dobilo pravu šansu u matičnom klubu, tako se upisalo u istoriju "vještica" kao strijelac najbržeg gola za Benevento u Seriji A.

Preuzela je zatim "vučica" terensku inicijativu, prijetila, a onda preko svog najzapaženijeg pojedinca u prvom dijelu Pedra stigla do izjednačenja u 31. minutu. Dugo je trajala akcija domaćih, koju je na kraju Španac krunisao drugim ovosezonskim golom.

Izvor: PAOLO BRUNO/GETTY IMAGES EUROPE

Samo tri minuta kasnije, potpuni preokret na "Olimpiku". Bio je to brz kontrapad Rimljana, Henrik Mkitarjan uposlio je Džeku, koji se konačno, tek u četvrtom meču sezone, upisao u strijelce.

Kako su počeli meč, tako su domaći ušli i u nastavak, velikom greškom koja ih je ponovo koštala primljenog gola.

Žordan Veretu loše je primio loptu, zakomplikovao situaciju u svom šesnaestercu i skrivio jedanajesterac. Antonio Mirante uspio je da odbrani šut sa 11 metara, ali je Đanluka Lapadula imao sreće, lopta mu se ponovo vratila, a napadač Beneventa ovaj put bio je precizniji i pogodio za drugo izjednačenje na meču.

U 66. minutu novi penal, ovaj put za domaće.

Pedro je bio u prodoru, srušio ga je golman Beneventa Lorenco Montipo, a Veretu se iskupio za grešku kod prethodnog gola i ponovo vratio prednost na stranu Rome.

Razigrani Mkitarijan režirao je šesti gol na meču. Odlično je istrčao kontru, uposlio Džeku, kojem nije bilo teško da postigne svoj drugi gol večeras i u 77. minutu otkloni sve dileme oko konačnog pobjednika.

Ipak, ni tu nije bio kraj. Minut prije kraja mrežu gostiju zatresao je i rezevista Karles Perez, za konačnih 5:2.

BAR ČETIRI GOLA

Večerašnji duel Rome i Beneventa bio je njihov treći međusobni u istoriji, a zanimljivo da su Rimljani u sve tri meča postigli bar po četiri gola. U sezoni 2017/18 slavili su 4:0 u gostima i 5:2 kod kuće, te tako pokazali da im ova ekipa i te kako leži.

SERIJA A - 4. KOLO:

Bolonja - Sasuolo 3:4 (2:1)
/Soriano 10, Svanberg 39, Orsolini 60 - Berardi 18, Đuričić 64, Kaputo 70, Tomijasu 77 ag/

Verona - Đenova (20.45)

TABELA: Milan 12, Sasuolo 10, Atalanta 9, Napoli 8*, Juventus 8, Inter 7, Roma 7, Verona (-1) 6, Sampdorija 6, Benevento 6, Fiorentina 4, Kaljari 4, Specija 4, Lacio 4, Đenova (-2) 3, Bolonja 3, Udineze 3, Parma 3, Krotone 1, Torino (-1) 0.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.