Nestvarnih 14 minuta Kalča, ali tako je to kad igra Sasuolo: "Štikla" Đuričića, majstorija Lukića - na kraju u magli 3:3

Spektakularan meč na startu petog kola Serije A.

Sasuolo - Torino 3:3 Serija A 5. kolo Filip Đuričić i Saša Lukić sjajni golovi Izvor: Alessandro Sabattini/Getty Images Europe

Sjajna utakmica u Ređo Emiliji, ali ništa novo kada su u pitanju mečevi Sasuola.

Sasuolo je bio bez poraza u prve četiri utakmice sezone, dok je Torino bio prikovan za dno, bez ijednog boda, pa su "neroverdi" imali sjajnu priliku da, bar na dan, zasjednu na lidersku poziciju Serije A.

Međutim, nije uspio.

U izuzetno teškim uslovima, gdje je vidljivost praktično bila na minimumu, teško je bilo očekivati da će na "Mapei" stadionu biti viđeno čak šest golova, od čega pet u periodu od 71. do 85. minuta.

Vodili su gosti od 33. minuta, kada je gol postigao Karol Lineti, a iako je bilo prilika na obje strane, rezultat se nije mijenjao do 71. minuta.

A onda je krenulo potpuno ludilo.

Izvor: Alessandro Sabattini/Getty Images Europe

Sjajnim golom petom Filip Đuričić donio je svom timu izjednačenje i kada se očekivalo da favorizovani Sasuolo dođe do potpunog preokreta, uslijedila su dva brza gola Torineza.

Prvo je Andrea Beloti sjajno reagovao u protivničkom šesnaestercu, nakon čega se u listu strijelaca upisao još jedan srpski internacionalac. Saša Lukić fenomenalnim udarcem donio je dva gola prednosti Torinu i činili se da je tu kraj.

Ipak, goleada je nastavljena u 84. minutu kada je Vlad Kirikeš spektakularno pogodio za 2:3, da bi već u sljedećem napadu na semaforu stajalo 3:3.

Frančesko Kaputo bio je najviši u skoku, te osigurao bod svom timu.

Podsjetimo da je tim Roberta de Zerbija najefikasniji u ligi, a u prethodna tri trijumfa postigao je po četiri gola (Specija 4:1, Krotone 4:1, Bolonja 4:3)!

Milan - Roma (20.45)

TABELA: Milan 12, Sasuolo (+1) 11, Atalanta 9, Napoli 8*, Juventus 8, Inter 7, Verona 7, Roma 7, Sampdorija 6, Benevento 6, Fiorentina 4, Đenova (-1) 4, Kaljari 4, Specija 4, Lacio 4, Bolonja 3, Udineze 3, Parma 3, Torino 1, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.