Fudbal bio odličan, sudije nisu: "Kakvi su ovo penali? Obojica ste suspendovani!"

Na "hlađenje" će glavni arbitar Pjero Đakomeli i sudija iz VAR sobe Luiđi Naska

Milan Roma 3 3 dva penala sudije suspendovane na mjesec dana Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Sjajan meč odigrali su sinoć na San Siru Milan i Roma.

Rosoneri su tri puta bili u prednosti, ali je "vučica" sva tri puta uspjela da se vrati u meč i spriječi izabranike Stefana Piolija da nakon pet prvenstvenih rundi zadrže stoprocentnu uspješnost.

Dva od ukupno šest pogodaka postignuto je sa bijele tačke, a prema mišljenju većeg dijela italijanske javnosti, prilično su kontroverzni.

Komisija za suđenje pri Fudbalskom savezu Italije, na čelu sa ex-arbitrom Nikolom Ricolijem, još oštrije rezonuje – smatra da ih nije ni bilo, pa je uslijedila suspenzija u trajanju od mjesec dana kako za glavnog sudiju sinoćnjeg meča, Pjera Đakomelija, ali i njegovog kolegu iz VAR sobe Luiđija Nasku!

Pomenuti organ mišljenja je da Đakomeli "ni pod razno" nije trebalo da dosudi penal za Romu u 71. minutu, pri rezultatu 2:1, kada se na travi, nakon jednog duela, našao Pedro, ali isto tako ni osam minuta kasnije, kada je iz jedanaesterca treće vođstvo Milanu donio Zlatan Ibrahimović.

Bilo kako bilo, Đakomeli i Naska neće biti delegirani za mečeve u narednih trideset dana, a da li su penali postojali?