Milan tri puta vodio, Roma se tri puta vraćala: Dva gola Ibrahimovića, jedan Džeke

Sjajan meč na "San Siru", Milan zadržao lidersku poziciju, ali više nije stoprocentan.

Milan - Roma 3:3 Serija A 5. kolo Zlatan Ibrahimović dva gola, Edin Džeko gol Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Sjajan meč na "San Siru", goleada i na kraju podjela bodova!

Briljirali su dvostruki strijelac Zlatan Ibrahimović s jedne, te Edin Džeko s druge strane, koji su se prvi put u karijeri našli na suparničkim stranama.

Tri puta su "rosoneri" imali prednost, ali se "vučica" svaki put vraćala, te uspjela da osvoji bod i prekine seriju Milana od četiri uzastopna trijumfa.

MILAN - ROMA 3:3!

Bez Đanluiđija Donarume, koji je na prinudnoj pauzi zbog korona virusa, Milan je meč počeoa sa Ćiprijanom Tatarušanuom na golu, a Rumun neće baš po dobrom pamtiti debi.

Ali, krenimo redom.

Već u drugom minutu ispala je odbrana Rome, Ibrahimović je svojim dugim nogama stigao do lopte prije golmana gostiju, Antonio Mirante proklizao je u prazno, a Ibri je ostao lakši zadatak da loptu ugura u praznu mrežu.

Bio je to njegov najbrži pogodak u dresu Milana. Postigao ga je nakon samo minut i 48 sekundi.

Nije dugo trajalo vođstvo domaćih na "San Siru".

Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

U 14. minutu Lorenco Pelegrini je odlično izveo korner, Tatarušanu je loše procijenio let lopte, "zaplivao", što je iskoristio Džeko i glavom je smjestio iza njegovih leđa.

Edin Džeko večerašnjim pogotkom približio se na dva gola zaostatka Amedeu Amedeiju, trećem najboljem strijelcu u istoriji Rome. Legendarni fudbaler Rome sa sredine prošlog vijeka postigao je 111, dok bh. fudbaler sada na svom kontu ima 109 golova. Roberto Pruco je na drugom mjestu sa 138 golova, dok je ubjedljivo prvi Frančesko Toti, koji je u dresu "vučice" 307 puta tresao protivničke mreže.

Na isteku pola sata igre, tri dobre prilike za "rosonere", od kojih je najbolja bila ona Simona Kjera. Danac je odlično šutirao glavom, ali nije imao sreće - pogodio je stativu.

Uzvratili su odmah zatim i gosti. Ibanjez i Lorenco Pelegrini dobro su zagrijali dlanove nesigurnog Tatarušanua, ali promjene rezultata do pauze nije bilo.

Romina odbrana zaspala je i na startu drugog dijela i opet se mreža gostiju zatresla u drugom minutu.

Aleksis Salemakers iskoristio je to na najbolji način, te ponovo vratio prednost na stranu Milana.

U 68. minutu penal za Romu. Pedro je oboren, a Žordan Veretu precizno je pogodio sa "kreča".

Desetak minuta kasnije, novi penal, ali ovaj put za Milan. Ibrahimović ga je iskoristio da postigne svoj drugi gol, ukupno šesti ove sezone, te se probije na prvo mjesto liste strijelaca Serije A.

Ni tu nije bio kraj. Maraš Kumbula pogodio je nakon kornera za treće izjednačenje na meču - ispostaviće se i posljednje.

Nespretno je reagovao Ibrahimović i praktično asistirao Albancu za 3:3. Defanzivac Rome tako je na najbolji način okončao sedmicu, s obzirom da je bio strijelac i u trijumfu nad Jang Bojsima u Bernu u Ligi Evrope.

Milan će imati za čim da žali, jer osim što je tri puta ispustio prednost, u finišu je imao dvije sjajne prilike za pobjedu.

Prvo je Frank Kesi sa dva metra šutirao pravo u Mirantea, da bi u 96. minutu, u posljednjoj prilici na meču, Alesio Romanjoli glavom gađao pored gola.

MILAN: Tatarušanu, Kjer, Romanjoli, Kalabrija, Ernandez, Salemakers (72. Krunić), Čalhanoglu, Kesi, Benaser, Ibrahimović, Rafael Leao (72. Kastiljeho). Trener: Stefano Pioli.

ROMA: Mirante, Spinacola, Karsdorp (66. Bruno Perez), Manćini, Kumbula, Ibanjez, Mkitarijan, Veretu (86. Viljar), Pelegrini (76. Kristante), Džeko, Pedro. Trener: Paulo Fonseka.

/Đuričić 71, Kirikeš 84, Kaputo 85 - Lineti 33, Beloti 77, Lukić 80/

TABELA: Milan 13, Sasuolo 11, Napoli 11*, Inter 10, Juventus 9, Atalanta 9, Sampdorija 9, Verona 8, Roma 8, Fiorentina 7, Kaljari 7, Lacio 7, Benevento 6, Specija 4, Đenova (-1) 4, Parma 4, Bolonja 3, Udineze 3, Torino (-1) 1, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.