Roberto razljutio Lorenca: Porodica Insinje uživala u duelu Beneventa i Napolija

Iako su domaći vodili nakon prvih 45 minuta, na kraju su ostali bez ičega.

Benevento - Napoli 1:2 Serija A 5. kolo strijelci Roberto i Lorenco Insinje Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe

Nema sumnje da će porodica Insinje biti najsrećnija nakon današnjeg duela petog kola Serije A, u kojem je Napoli kao gost, nakon preokreta, savladao domaći Benevento 2:1.

Otac Karmine i majka Patricija, kao i još dva brata Insinje, Marko i Antonio, koji su takođe fudbaleri, ali nastupaju u amaterskim klubovima u Italiji, svakako da nisu imali svog favorita na stadionu "Ćiro Vigorito", ali su Roberto (Benevento) i Lorenco (Napoli) učinili sve da obraduju svoje najbliže.

Iznenađujuće je povratnik u Seriju A vodio nakon prvih 45 minuta, a mrežu gostiju iz Napulja zatresao je Roberto.

Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe

Taj gol kao da je naljutio starijeg Lorenca, koji je bio najzapaženiji u taboru Napolija.

Uspio je kapiten svom timu sjajnim pogotkom iz daljine donijeti izjednačenje u 60. minutu, te je gol proslavio izuzetno emotivno.

Samo sedam minuta kasnije, tim Đenara Gatuza preko Andree Petanje stigao je do potpunog preokreta. Korpulentni napadač upisao se u strijelce nakon samo devet minuta provedenih na terenu.

Pokušali su se domaći vratiti u igru, ali ekipa Napolija znalački je sačuvala prednost i zabilježila četvrti ovosezonski trijumf.

Milan - Roma (20.45)

TABELA: Milan (-1) 12, Sasuolo 11, Napoli 11*, Inter 10, Atalanta 9, Sampdorija 9, Juventus (-1) 8, Verona (-1) 7, Roma (-1) 7, Kaljari 7, Lacio 7, Benevento 6, Fiorentina (-1) 4, Specija 4, Đenova (-1) 4, Parma 4, Bolonja 3, Udineze (-1) 3, Torino (-1) 1, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.