Kolarovu desetak minuta na "Marasiju": Mučenje Intera prekinuo Lukaku, a Lautaro ljut kao ris!

Uprkos lošem izdanju, Inter osvojio bodove u Đenovi pred važnu utakmicu u Ligi šampiona.

Đenova - Inter, Serija A, 5. kolo Izvor: Paolo Rattini/Getty Images Europe

Fudbaleri Intera su osvojili bodove u Đenovi i što je još važnije za navijače milanskog kluba, prvi put ove sezone, nisu primili pogodak.

ĐENOVA - INTER 0:2 (0:0)

Izabranici Antonija Kontea su osvojili sva tri boda i prekinuli negativan niz u Seriji A pred važan meč u Ligi šampiona sljedećeg utorka protiv Šahtjora, koji je u prvom kolu u Madridu pobijedio Real (2:3), dok je Inter osvojio bod protiv Borusije iz Menhengladbaha (2:2) na "Meaci".

"Crno-plavi" su u subotu na "Marasiju" igrali u kombinovanom sastavu, bez kapitena Srbije Aleksandra Kolarova, koji je dobio priliku od 81. minuta, ali je epitet favorita opravdao tek u posljednjih pola sata.

U prvom poluvremenu, gosti sa "Đuzepe Meace" su stvorili samo jednu šansu preko Romela Lukakua, ali nisu uputili nijedan udarac u okvir gola Đenovljana, što se nije dogodilo otkako je Konte preuzeo ekipu u proljeće prošle godine.

Ipak, uprkos lošem izdanju, "neroazuri" su do vođstva stigli u 64. minutu pogotkom Lukakua, koji je na asitenciju Nikola Barele, pogodio suprotan ugao - 0:1.

Bio je to peti gol Belgijanca u sezoni kojim se izjednačio na liderskoj poziciji liste strijelaca sa Frančeskom Kaputom (Sasuolo) i Andreom Belotijem (Torino).

Deset minuta prije kraja, nakon centaršuta iz prekida, Danilo D'Ambrosio je savladao Matiju Perina i stavio tačku na treću pobjedu u sezoni - 0:2.

U poraženom timu, koji je uknjižio drugi poraz, u posljednjih 30-ak minuta susreta nastupio je i srpski internacionalac Ivan Radovanović.

Jedan od interesantnijih detalja na subotnjem meču viđen je u 72. minutu kada je Lautaro Martinez burno reagovao na odluku Kontea da ga zamijeni Andreom Pinamontijem.

Nastradala je "klupa za rezervne igrače"...

/Đuričić 71, Kirikeš 84, Kaputo 85 - Lineti 33, Beloti 77, Lukić 80/

TABELA: Milan 12, Sasuolo (+1) 11, Inter (+1) 10, Atalanta (+1) 9, Sampdorija (+1) 9, Napoli 8*, Juventus 8, Inter 10, Verona 7, Roma 7, Sampdorija 9, Benevento 6, Fiorentina 4, Đenova 4, Kaljari 4, Specija 4, Lacio 4, Bolonja 3, Udineze 3, Parma 3, Torino 1, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.