Lacio može i bez Sergeja: Siniša Mihajlović izjednačio negativni rekord Evrope!

Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić sa tribina je posmatrao pobjedu Lacija nad ekipom Siniše Mihajlovića, koja je izjednačila "crni evropski rekord" njemačkog Duizburga.

Lacio - Bolonja 2:1, Serija A, 5. kolo Izvor: Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

"Nebesko-plavi" iz Rima su prekinuli negativnu seriju u Seriji A od tri utakmice bez pobjede!

Nije Lacio briljirao u dvoboju sa Bolonjom, ali je uz malo sreće i zahvaljujući pogocima Luisa Alberta i Ćira Imobilea upisao vrijedne bodove.

LACIO - BOLONJA 2:1 (0:0)

Nakon trijumfa u Ligi šampiona protiv Borusije Dortmund (3:1), srpski vezista Sergej Milinković-Savić nije bio u sastavu Rimljana u večerašnjem duelu petog kola pridruživši se na tribinama "Olimpika" povrijeđenim igračima Senadu Luliću i Stefanu Raduu.

Nije bilo ni standardnog golmana Tomasa Strakoše, kojeg je takođe trener Simone Inzagi odmarao za predstojeće gostovanje u Brižu naredne srijede, pa je priliku da debituje između stativa dobio španski čuvar mreže Pepe Reina.

Španac je bio savladan već u 13. minutu kada je Matijas Svanberg sjajno šutirao i pogodio mrežu Lacija, ali arbitar Masimilijano Irati je pogodak poništio nakon što je pregledao VAR jer je Džerdi Šouten faulirao Lukasa Leivu u akciji koja je prethodila golu.

Lacijali su uzvratili preko Luisa Alberta, koji je pokušao sa ivice kaznenog prostora, međutim, na visini zadatka bio je i golman gostiju Lukaš Skorupski.

Strateg Bolonje Siniša Mihajlović je u nastavku sigurno razmišljao o izjednačenju negativnog rekorda Evrope sa njemačkim Duizburgom, koji je 1975. godine na 38 uzastopnih utakmica primio gol.

To se i desilo Mihajlovićevom timu u 54. minutu kada je pogriješio Brazilac Danilo, a Luis Alberto zakucao loptu pod prečku - 1:0.

Šest minuta kasnije, prečka je bila saveznik Lacija i Reine, nakon što je slobodan udarac izveo Rikardo Orsolini u stilu svog trenera Mihajlovića, čiji tim večeras nije imao ni sreće.

Za razliku od Ćira Imobilea, koji je u 76. minutu udvostručio prednost.

Poslije akcije po desnoj strani i centaršuta, loptu je makazicama  u peterac vratio Mohamed Fares, a kapiten Lacija je glavom sproveo iza leđa golmana Bolonje za "ovjeru" trećeg uzastopnog, a ukupno četvrtog  poraza u sezoni - 2:0.

Taj podatak, vjerujemo, više je zabrinuo Mihajlovića od nekog rekorda starog 45 godina...

Do kraja susreta na "Olimpiku", Bolonja je uspjela da postigne počasni pogodak u drugom minutu sudijske nadoknade kada je Lorenco De Silvestri zatresao mrežu Reine na dodavanje Federika Santandera - 2:1.

/Đuričić 71, Kirikeš 84, Kaputo 85 - Lineti 33, Beloti 77, Lukić 80/

TABELA:Milan (-1) 12, Sasuolo 11, Inter 10, Atalanta 9, Sampdorija 9, Napoli (-1) 8*, Juventus (-1) 8,  Verona (-1) 7, Roma (-1) 7, Lacio 7, Benevento (-1) 6, Fiorentina (-1) 4, Đenova 4, Kaljari (-1) 4, Specija (-1) 4, Đenova (-1) 4, Bolonja 3, Udineze (-1) 3, Parma (-1) 3, Torino (-1) 1, Krotone (-1) 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.