Imobile se "svetio" Borusiji, ali vijest večeri je pobjeda Junajteda u Parizu!

Odličan početak Lige šampiona!

Lacio - Borusija 3:1 Liga šampiona Mančeste junajted pobijedio u gostima PSŽ Izvor: Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

Velika pobjeda Mančester junajteda u Parizu od 2:1 obilježila je večerašnje utakmice prvog kola Lige šampiona. Pari sen Žermen je posljednji put izgubio kod kuće u ovoj fazi daleke 2004. godine, a engleski velikan je ponovo presudio "svecima" na "Parku prinčeva".

Bilo je ovo, sve u svemu, zanimljivo veče u Ligi šampiona: Juventus je sigurno slavio bez Kristijana Ronalda, Lacio je nastavio da igra svoj dopadljivi fudbal i lagano pobijedio na papiru favorizovanu Borusiju Dortmund 3:1 u Rimu.

Junajted je posljednji put pobijedio PSŽ u gostima u osmini finala Lige šampiona 2018, a večeras mu je ponovo presudio. Prije dvije godine bio je to penal u posljednjem minutu, a večeras gol Markusa Rašforda u 86.

Sjajan meč odigrala su oba rivala, igrali su lijep, otvoren fudbal, bilo je mnogo šansi i trebalo je da vidimo više golova.

Lacio je furiozno počeo prvo poluvreme i bio je jedini tim na terenu u tim trenucima. Poveo je već u šestom minutu preko svog "talismana" Ćire Imobilea, koji je očigledno bio veoma raspoložen u duelu sa svojim bivšim klubom, a već u 23. bilo je 2:0. Luis Felipe je izveo sjajan korner, a lopta je pogodila Marvina Hica i završila u golu. Pisao se autogol, ali je jasno da je ovo pogodak Brazilca.

Izvor: Guliver, Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

U drugom poluvremenu je Borusija preuzela inicijativu, smanjila preko Holanda na 2:1, ali nije Lacio dozvolio gostima da se razmašu, pošto je Luis Alberto ubacio Imobilea u šansu, a on je centrirao na drugu stativu, gdje je bio Akpa Akpro koji je bio precizan.

Lijep kapital za Lacio, sad je za očekivati da obezbijedi još neku pobjedu u duelima sa Brižom i Zenitom.

Očekivalo se da će Čelsi izgledati mnogo bolje u Londonu protiv Sevilje, ali je na kraju meč završen bez golova, reklo bi se srećno po domaćine.

"Stucao" je Čelsi 250 miliona evra na pojačanja, a u prvom poluvremenu se branio, a najviše posla je imao golman Eduard Mendi, koji je dobio prednost u odnosu na problematičnog Kepu. To se isplatilo u 19. minutu, kada je naš Nemanja Gudelj glavom šutirao, a golman spektakularnom reakcijom izvadio loptu iz mreže.

Izvor: Tanjug, Alastair Grant/Pool AP

Osim toga, sa takvom igrom i takvim napadačima, opredjeljenja Čelsija da čeka kontre je krajnje zbunjujuće. Na kraju, zaslužena podjela bodova, mada je Sevilja možda bila i bolji tim.