Pirlov Juve bez Ronalda nije tako moćan: U osam dana, izgubio je četiri boda!

Bez svog najboljeg igrača, šampion prošlog vikenda nije mogao da savlada Krotone, a sada ni Veronu.

Juventus - Verona 1:1 Serija A 5. kolo rezultati i tabela Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse

Darko Lazović i društvo nose veliki bod iz Torina, tek peti put u istoriji!

Bez Kristijana Ronalda, koji se još nije oporavio od korona virusa, Juventus je odigrao samo 1:1 protiv Verone, te je tako nakon prošlosedmičnog remija protiv slabašnog Krotonea, izgubio još dva planirana boda.

JUVENTUS - VERONA 1:1 (0:0)

Uvodnih 20 minuta domaći kao da su prespavali, dok su gosti više prijetili i u tom periodu čak i zatresli mrežu Vojčeka Šćesnog, ali je gol Ebrime Kolija poništen zbog ofsajda.

Konačno se sredinom prvog poluvremena probudio i šampion, pokušali su Federiko Bernardeski i Paulo Dibala, ali promjene rezultata nije bilo.

Sjajnu šansu da promijeni stanje na semaforu imao je Huan Kvadrado u 41. minutu, ali je njegov snažan šut završio na okviru gola - zatresla se prečka.

U finišu prvog dijela, gol je poništen i domaćinu. Alvaro Morata samo je bocnuo loptu i lobovao istrčalog Marka Silvestrija, nakon vrhunskog pasa Kvadrada u prostor, ali Španac je bio u milimetarskom ofsajdu, pa ni ovaj gol nije priznat.

Šok za "staru damu" uslijedio je u 60. minutu.

Paulo Dibala izgubio je loptu, Matija Zakanji povukao je kontru, uposlio Andreu Familija, koji sjajno pogađa za šokantnih 0:1 na "Alijanc stadionu". Na njegovu žalost, strijelac vodećeg gola odmah se uhvatio za mišić, pa je zbog povrede zadnje lože morao van igre.

Izvor: Valerio Pennicino/Getty Images Europe

Sreća je bila na strani Verone i u 76. minutu. Sada je prečku pogodio Dibala.

Bili su gosti na pragu prvog trijumfa u Torinu u istoriji, s obzirom da su u prethodnih 29 gostujućih utakmica protiv Juventusa doživjeli 25 poraza i četiri puta remizirali.

Ipak, to se nije desilo - minut kasnije, konačno slavlje domaćih.

Sve je sam uradio Dejan Kuluševski, koji je petnaestak minuta ranije zamijenio Bernardeskog. Oslobodio se Šveđanin makedonskih korijena svojih čuvara, a onda lijepo pogodio dalji ugao za 1:1.

Furiozno su "bjankoneri" krenuli ka protivničkom golu u posljednjih 15 minuta, ali Silvesti je izdržao sve napore.

Jasno je već nakon pet kola da tim Andree Pirla ne blista. U pet uvodnih mečeva, zabilježio je samo jedan trijumf (protiv Sampdorije (3:0), uz onaj za zelenim stolom protiv Napolija, te je tri puta remizirao.

Milan - Roma (20.45)

TABELA: Milan (-1) 12, Sasuolo 11, Napoli 11*, Inter 10, Juventus 9, Atalanta 9, Sampdorija 9, Verona 8, Fiorentina 7, Roma (-1) 7, Kaljari 7, Lacio 7, Benevento 6, Specija 4, Đenova (-1) 4, Parma 4, Bolonja 3, Udineze 3, Torino (-1) 1, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.