Uprkos pobjedi, glavobolja za "apotekare": Povreda kapitena

Bajer Leverkuzen savladao Augzburg u posljednjem meču 5. kola Bundeslige.

Bajer Leverkuzen - Augzburg 3:1 Bundesliga  5. kolo Izvor: Pool/Getty Images Europe

Golovima Lukasa Alarija i Muse Dijabija, Bajer Leverkuzen u posljednjem meču petog kola Bundeslige porazio je Augzburg 3:1 (1:1), za koji je jedini pogodak postigao Danijel Kaliđuri.

Ipak, neće domaći pamtiti po dobrom ovaj meč, naročito ako se ispostavi da je povreda kapitena Larsa Bendera ozbiljnije prirode.

Poslije uvodnih 45 minuta domaći su vodili, ali su u prvom dijelu ostali bez Bendera.

Prvo je u 16. minutu Rafael Kramberger igrao rukom u svom šesnaestercu, a precizan sa 11 metara bio je Alario.

Dvadeset minuta kasnije, predvodnik "apotekara" morao je u svlačionicu. Dobio je nezgodan udarac u glavu, te je poprilično ošamućen napustio teren.

Nova nevolja za Bajer uslijedila je na početku drugog poluvremena.

Odličnu akciju odigrali su gosti, koju je lijepim golom u izjednačenje pretvorio Kaliđuri.

Sjajan trzaj glavom prethodio je drugom golu Alarija. U 74. minutu ponovo je doveo svoj tim u vođstvo, a ovaj put gosti nisu imali snage za preokret.

Izvor: Pool/Getty Images Europe

Naprotiv, u finišu su primili još jedan gol.

U trećem minutu nadoknade imali su korner, u šesnaesterac domaćina krenuo je i golman Augzburga Rafal Gikjevič, ostavio prazan svoj gol, što su domaći iskoristili i nakon brze kontre preko Dijabija stigli do konačnih 3:1.