Njemački "kraljevi remija" smislili majstorsku podvalu za prvu pobjedu u Bundesligi! (VIDEO)

Poslije četiri uzastopna remija, fudbaleri Volfsburga upisali su u nedjelju prvi trijumf u Bundesligi.

Volfsburg - Arminija 2:1, Bundesliga, 5. kolo Izvor: Boris Streubel/Getty Images Europe

U prvom nedjeljnom meču petog kola Bundeslige, "vukovi" su konačno stigli do prve pobjede u sezoni.

VOLFSBURG - ARMINIJA 2:1 (0:0)

Oba pogotka domaćih pala su u prvom dijelu i to za samo dva minuta (19. i 20. minut), što je bilo dovoljno da ekipu Olivera Glasnera aplauzima isprate navijači kojih je bilo najviše od svih njemačkih stadiona u ovom kolu  - 4.519.

Prvi gol bio je majstorska podvala Veghorsta i Arnolda, koji je prevario kompletan gostujući tim iz slobodnog udarca jer su svi očekivali da će šutirati preko živog zida. Međutim, Arnold je asistirao neshvatljivo potpuno slobodnom Veghorstu, koji je pogodio mrežu Štefana Ortege - 1:0.

Nisu se igrači iz Bilefelda ni oporavili od tog šoka, uslijedio je novi gol poslije greške domaće odbrane, a strijelac je ovog puta bio sam Arnold - 2:0.

U nastavku utakmice na "Folsvagen Areni", domaćin je nastavio s apsolutnom dominacijom, stvarao je i promašivao prilike, posebno su izgledne šanse propustili Maksimilijan Filip, Renato Štefen i Maksens Lakroa.

Arminija, ije pokazala gotovo ništa u napadu, a samo zahvaljujući dobrom izdanju golmana Ortege, Volfsburg nije do vrha napunio mrežu.

I onda iz praktično prvog ataka ka golu "vukova" u 81. minutu, tim iz Bilefelda je smanjio odličnim udarcem Svena Šiploka u sami ugao za tračak nade da mogu izbjeći poraz - 2:1.

Međutim, do kraja se rezultat nije promijenio, pa su gosti zabilježili treći uzastopni poraz.