Hofenhajm prekinuo loš niz pred put u Belgiju: Poslije Zvezde krenulo na bolje!

Protivnik Crvene zvezde u Ligi Evrope prekinuo seriju od dva uzastopna poraza u Bundesligi.

Verder - Hofenhajm, Bundesliga, 5. kolo Izvor: Gulliver/Getty images, Martin Rose

Tim Sebastijana Henesa gostovao je Verderu u petom kolu njemačkog prvenstva i osvojio bod nakon dva uzastopna poraza - protiv Ajntrahta i Borusije Dortmund.

VERDER - HOFENHAJM 1:1 (1:1)

Nije dobro krenulo za ekipu iz Sinshajma ni u nedjeljnoj utakmici na "Vezeru", gdje je Verder poveo već u petom minutu.

Teodor Gebre Selasije je probio po desnoj strani i centrirao u kanzeni prostor, a tamo je na loptu natrčao Maksimilijan Egeštajn i pogodio mrežu - 1:0.

Hofenhajm je uzvratio u 22. minutu nakon odlične akcije, povratnu loptu vratio je Sebastijan Rudi, a pod prečku je smjestio Denis Gager - 1:1.

BIo je to prvi gol Gajgera u novoj sezoni Bundeslige.

Većim dijelom drugog poluvremena, oba tima su vodila računa isključivo o vlastitom golu i čekala na eventualnu grešku protivnika, pa se bitka uglavnom vodila na sredini terena, bez izrazitih prilika za pogotke.

Do samog finiša, kada je iz slobodnog udarca iskosa prečku Verdera pogodio Robert Skov, što je bila najbolja šansa za Hofenhajm do kraja utakmice.

Verder, za koji je svih 90 minuta odigrao reprezentativac Srbije Miloš Veljković, nije htio ništa da rizikuje očigledno zadovoljan remijem, kojim je nastavio seriju bez poraza na četiri utakmice.

Na drugoj strani u timu iz Sinshajma, koji u četvrtak gostuje u Gentu u drugom kolu Lige Evrope, srpski fudbaler Mijat Gaćinović dobio je priliku u posljednjih 15-ak minuta.