liga-sampiona-olimpik-mancester-siti-real-madrid-luka-jovic-nemanja-radonjic-dusan-tadic

Jović gledao kako se Real "čupa": Zidan nije ni pomislio na srpskog napadača!

Gledali smo preostalih šest utakmica!

liga-sampiona-olimpik-mancester-siti-real-madrid-luka-jovic-nemanja-radonjic-dusan-tadic Izvor: DAVID RAMOS/GETTY IMAGES EUROPE, GULIVER/GETTY IMAGES/DAVID RAMOS

U kakvim je problemima Real Madrid bio sve do 87. minuta meča u Menhengladbahu. Verovatno su neki od potencijalnih kandidata spremali CV koji će poslati nakon što Zinedin Zidan dobije otkaz.

Spremna je bila Borusija da slavi, ali je Francuz imao druge planove. Večeras na teren nije uvodio Luku Jovića, iako mu je napadač bio preko potreban, a njegova ekipa je neverovatnim finišem stigla do boda na meču koji je delovao izgubljeno.

Karim Benzema u 87. i Kazemiro u 93. minutu poništili su dva pogotka Markusa Tirama i odneli u Madrid prvi bod u ovogodišnjoj Ligi šampiona.

Pored ovog meča i dva koja su se igrala u terminu od 18:55, odigrano je još pet susreta.

Šampion Engleske je pobedio Mitjiland 2:0, u meču koji je Klopa naterao da prvotimce ipak pošalje na teren, a koji će se u Liverpulu pamtiti po povredi Fabinja. Još se ne zna kakvoj, a ako je teže prirode... Štopera u klubu već fali!

Atletiko Madrid i Salcburg su priredili pravu goleadu, iako od simeonea to nismo očekivali. Madriđani su vodili, ekipa koju sponzoriše Redbul preokrenula, ali se onda ukazao Žoao Feliks i još jednom potvrdio da je igrač za velika dela. A biće sve bolji.

Četiri gola su viđena i u Bergamu, gde je Dušan Tadić otvorio upisivanjem u listu strelaca sa bele tačke. Nastavio je njegov mladi saigrača Lasana Traore, ali je Duvan Zapata sa dva gola u šest minuta neutralisao prednost. Podela bodova je možda i najbolja.

Porto je na svom terenu pobedio Olimpijakos (2:0), dok je Mančester siti lako izašao na kraj sa Olimpikom u Marseju (0:3).

22:55

KRAJ!

Završene su sve utakmice današnjeg programa u Ligi šampiona.

Rezultati:

Atalanta - Ajaks 2:2 (0:2)
/Zapata 54, 60 - Tadić 30 p, Traore 38/

Atletiko Madrid - Salcburg 3:2 (1:1)
/Ljorente 29, Žoao Feliks 52, 85 - Šobolai 40, Felipe ag 47/

Borusija Menhengladbah - Real Madrid 2:2 (1:0)

Kazemiro!

U nadoknadi je Liverpul potvrdio pobedu sa bele tačke, a Real Madrid stigao do boda u Menhengladbahu.

Pogodio je Kazemiro, sa peterca, nakon što je Serhio Ramos skokom na drugoj stativi dodirnuo nebo pre asistencije.

22:45

U isto vreme - Madriđani!

87. minut - Atletiko za prednost, Real za smanjenje zaostatka. Gotovo u istim sekundama utakmice.

U Madridu je pogodio Žoao Feliks, što je njegov drugi gol i Atletiko vodi protiv Salcburga 3:2.

Karim Benzema je uspeo da smanji zaostatak Reala u Menhengladbahu, pa je sada 2:1 za Borusiju!

22:44

Porto je blizu pobede

86. minut - Seržo Oliveira je psotigao drugi gol na meču za portugalski tim i verovatno obezbedio ekipi pobedu nad timom iz Pireja!

22:40

Igra se Kevin de Brujne!

81. minut - Sad je stvarno gotovo. Rahim Sterling je strelac trećeg gola, ali je njemu preostao lakši deo posla.

22:34

Mančester siti završava posao?

76. minut - Ilkaj Gundogan postiže drugi gol na meču i verovatno donosi pobedu ''Građanima'' na gostovanju u Madridu.

22:32

Zanimljivo u Portugalu!

Tokom sedamdesetog minuta meča Porto - Olimpijakos dogodile su se dve zanimljive izmene.

Marko Grujić je ušao u igru za domaći tim, zamenio je Otavija i debituje za plavo-beli tim. U istom trenutku, iz igre je izašao Lazar Ranđelović, a Olimpijakos je na teren poslao Brumu.

22:29

Još nema Jovića...

70. minut - Ima još 20 minuta fudbala u Menhengladbahu, a Zidanu gori pod nogama. Mora da menja, na terenu su Luka Modrić i Eden Azar (da, dobro ste pročitali). Luka Jović još nije dobio šansu.

22:19

Duvan Zapata!

60. minut - Zapati je šest minuta bilo potrebno da poništi rezultatsku prednost Ajaksa. Kakav fudbal igra Atalanta, nikada ne možete da se opustite protiv njih.

22:17

Šta se dešava Realu?

59. minut - Markus Tiram, ponovo! Borusija iz Menhengladbaha ima dva gola prednosti protiv Real Madrida. A vremena za preokret je sve manje...

22:16

Evo i Liverpula

55. minut - Sve je čisto, Liverpul vodi. aleksander-Arnold nije bio u ofsajdu, sjajno se ubacio, a zatim poslao loptu na peterac gde je Dijego Žota poslao u mrežu gostiju!

22:14

Kroz slike

Pogledajte neke od najzanimljivijih detalja sa večerašnjih mečeva u galeriji:

22:13

Ponovo golovi u serijama!

54. minut - Za publiku se igra samo u Bergamu i Madridu.

Atalanta smanjuje prednost Ajaksa golom Duvana Zapate pa je sada u Italiji 1:2, dok je Atletiko Madrid uspeo da izjednači protiv salcburga. Žoao Feliks se ušetao u gol gostiju i potpuno neočekivano, najviše golova je postignuto na ovom meču.

22:08

Preokret!

47. minut - Tamo gde su oba tima postigla po gol u prvom delu postignut je prvi gol u drugom. RedBul Salcburg vodi u Madridu.

Ulmer je centrirao, Beriša se odlično snašao na drugoj stativi gde je uklizao kako bi stigao do lopte, a pre gol linije je pokušao da ''očisti'' Felipe. Pogodio je svoju mrežu i to tako što je zakucao loptu pod prečku.

22:04

Počelo je!

46. minut - Nastavlja se večerašnji program u Ligi šampiona!

22:01

Kakva katastrofa za Liveprul

Ne vode protiv Mitjilanda, povredio se Fabinjo koji je prinudno igrao štopera, a prekinuli su i jedan neverovatan niz.

Posle 51 meča na domaćem terenu, od oktobra 2018. godine i utakmice sa Sitijem, nisu šutnuli u okvir gola tokom prvog dela meča.

21:55

Tadić!

Za sada je zablistao jedan srpski fudbaler, kapiten Ajaksa. Dušan Tadić je bio precizan sa bele tačke i tako doneo prednost protiv Atalante.

PROBLEM

Fabinjo je morao da napusti teren. Na terenu je Ris Vilijams, a izmena je napravljena već u 30. minutu. Kakvi problemi za klopa na mestu štopera...

Izvor: Michael Regan/Pool Getty, Tanjug/Pool Getty/Michael Regan

21:43

Izjednačenje u Madridu!

40. minut - Prvi susret na kom su oba tima postigla gol igraju Atletiko i Salcburg.

Šobolai je iskoristio nešto slabiju intervenciju defanzivaca tima iz Madrida, nanišanio suprotan ugao i pogodio baš kako treba za 1:1. Ima RB Salcburg šta da kaže.

Izvor: Tanjug/AP/Manu Fernandez, Manu Fernandez/AP

21:40

GOOOOOOOOOOL!

38. minut - Kakvog igrača stvara Ajaks. Mladi Traore, koji je učestvovao u deklasiranju Venla za vikend, postiže drugi gol za Ajaks u Bergamu.

Izborio je penal, postigao gol, šta nas još čeka do kraja meča?

21:34

GOOOOOOOOOL!

33. minut - E, ovo je zanimljivo! Da li se Zinedinu Zidanu priprema otkaz u Madridu?

Borusija iz Menhengladbaha vodi. Strelac - Markus Tiram, sin nekadašnjeg Zidanovog saigrača iz reprezentacije. Kakve romane može da napiše život.

21:32

GOOOOOOOOOOOOL (OOOOOVI)!

30. minut - Evo Atletika, evo Ajaksa.

Precizan sa bele tačke je Dušan Tadić i on donosi prednost Kopljanicima iz Amsterdama u Bergamu.

Za ekipu Dijega Simeonea, koja igra protiv Salcburga, pogodio je Ljorente.

21:19

GOOOOOOOOOL - Ovog puta u Francuskoj!

18. minut - vodi Mančester siti. Mađioničar je Kevin de Brujne, strelac prvog gola na meču Feran Tores, pojačanje iz Valensije.

Ostavio ga je Belgijanac samog na pet metara udaljenosti od gola, odatle nije teško.

21:14

GOOOOOOL! - Porto vodi!

12. minut - Prizvali smo gol,  dobro je.

Fabio Vieira je iskoristio ogromnu grešku defanzivaca Olimpijakosa, pre svih Bukalakisa i Semeda, a Porto je iz te smušenosti stigao do prvog gola na večerašnjim mečevima.

Mladi Vieira ima samo 20 godina i tek ulazi u prvi tim portugalskog kluba. Ovo je pravi način za to.

21:09

Ništa...

10. minut - Igra se fudbal već deset minuta na šest stadiona, a još nismo videli gol. Nijedan!

21:03

Počelo je svuda - gledamo!

Šest mečeva Lige šampiona, očekujemo da budu mnogo efikasniji nego oni koji su odigrani u 18:55.