Lakši trening Sarajeva pred "vječiti derbi": Mladost ispraćena "petardom"

Osma uzastopna, a ukupno 10. premijerligaška pobjeda Sarajeva.

Sarajevo - Mladost 5:1 m:tel Premijer liga BiH 13. kolo Izvor: Promo/FK Sarajevo

Aktuelni šampion BiH upisao je večeras na "Koševu" osmu uzastopnu, a ukupno 10. prvenstvenu pobjedu.

U meču 13. kola m:tel Premijer lige BiH ubjedljivo je savladana Mladost 5:1 (3:0), čime je tim Vinka Marinovića napravio odličnu uvertiru pred zaostalu utakmicu protiv gradskog rivala Željezničara u srijedu.

SARAJEVO - MLADOST 5:1 (3:0)

Sve je bilo jasno već nakon prvih 45 minuta.

Iako se praktično ništa zanimljivo nije dešavalo na "Koševu" u prvoj polovini prvog poluvremena, domaći su sa dva brza gola najavili sigurno slavlje.

Sjajno je po desnoj strani prošao Benjamin Tatar, centrirao na drugu stranu, na pravom mjestu našao se Krste Velkoski i 61. golom u bordo dresu donio prednost Sarajevu.

Samo pet minuta kasnije, na semaforu je već 2:0.

Prvi gol kao da je poremetio goste, veoma smušeno su djelovali u odbrani, što je iskoristio Haris Handžić i pogodio za 2:0. Pokušao je mladi Azur Mahmić da izblokira udarac napadača Sarajeva, ali nije uspio, lopta je završila iza leđa Semira Bukvića.

Nedugo zatim, još jedan pogodak Sarajlija.

Amar Rahmanović poigrao se sa odbranom Mladosti, uradio veći dio posla, a Handžiću je preostalo da neometan drugi put večeras zatrese mrežu indisponiranih gostiju..

Nisu domaći u nastavku željeli mnogo da "zapinju", jer ih već u srijedu očekuje izuzetno težak i važan duel sa vječitim rivalom Željezničarom.

I Marinović je "prošarao" sastav, uveo igrače koji u prethodnim mečevima nisu imali veliku minutažu, što su gosti iz Doboja kod Kaknja iskoristili da postignu počasni pogodak. U 71. minutu učinio je to Nedim Hadžić, fudbaler koji je prošao omladinsku školu Sarajeva, tako da nije mnogo želio da se raduje što je dao gol svom bivšem klubu.

Nije mnogo toga viđeno do 90. minuta, kada su domaći postigli i peti gol.

Rezervista Zinedin Mustedanagić odlično je naciljao iz slobodnog udarca, te prelijepo pogodio za konačnih 5:1. Bukvić se nije ni pomjerio.

Do ovog kola, Mladost je, uz Velež bila jedina neporažena ekipa u duelima sa Sarajevom, a sada je samo još mostarski klub ostao "neokrznut".

SARAJEVO: Kovačević, Pidro (59. Salčin), Oremuš, Rahmanović (70. Mustedanagić), Velkoski (64. Jukić), Miličević, Pejović (59. Hodžić), Đokanović, Handžić (46. Fanimo), Dupovac, Tatar. Trener: Vinko Marinović.

MLADOST: Bukvić, Alić, Vazda (58. Šišić), Hadžić, Biber (67. Kovač), Lalić, Dejanović (58. Hrustanović), Mahmić, Nikolić (46. Guzijan), Veladžić (79. Vehab), Begić. Trener: Nemanja Miljanović.

Izvor: MONDO Ilustracija - Bojan Jakovljević