Barselona je jedna, Barselona je bijedna: Ni sa igračem više ne mogu da pobijede, sada su 12. tim Primere!

alaves-barselona-1-1-primera-antoan-grizman-leo-mesi-igrac-vise-crveni-karton Izvor: TANJUG/AP/ALVARO BARRIENTOS, Alvaro Barrientos/AP

Barselona je možda savladala vrlo neubjedljivi Juventus u Ligi šampiona, ali u Primeri nastavljaju da pokazuju da su samo blijeda sjenka onog tima koji je nekada harao Španijom. To im je potvrdio i desetkovani tim Alavesa!

ALAVES - BARSELONA 1:1 (1:0)
/Rioha 31 - Grizman 63/

Barselona u Vitoriji nije mogla da savlada ekipu koja bi ove sezone mogla da strahuje od borbe za opstanak i to nakon što su punih 30 minuta imali igrača više. Štaviše, oni su bili ti koji su prvo morali da spasavaju rezultat.

Poveo je Alaves preko Luisa Riohe nakon katastrofalne greške Barsinog golmana Neta, a taj rezultat je još pola sata bio na snazi.

Tada se u 62. minutu dogodio drugi žuti karton Hote, koji odlazi prerano u svlačionicu, a Barselona uspijeva da izjednači odmah nakon toga preko Antoana Grizmana.

I umjesto da sve to iskoriste, igrači Ronalda Kumana će ponovo morati da se zadovolje samo bodom.

Napravili su pravu opsadu oko šesnaesterca Alavesa, pritiskali i šutirali, u jednom momentu zaradili čak pet udaraca iz kornera za tri minuta, igrali "viktorije" pred golom Federika Paćeka, ali ništa nije pomoglo.

Ni Lionel Mesi nije donio spas svom timu, a imao je najbolju priliku na meču pri rezultatu 1:1.

Na kraju, Barselona ima samo dvije pobjede, uz dva remija i dva poraza poslije šest odigranih mečeva. Sada su 12. tim Primere, doduše, u odnosu na neke timove imaju čak dva meča zaostatka.

Bez obzira na sve, Kumanova ekipa izgleda vrlo loše...