Uživo

Agoniji Borca ne nazire se kraj - šampion zakucan za dno tabele! (FOTO/VIDEO)

Ni u četvrtom prvenstvenom meču ove sezone Banjalučani nisu uspjeli da slave. Naprotiv, doživjeli su pravi rezultatski debakl na svom terenu od mostarskog Zrinjskog.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Odavno fudbalere Borca niko nije nadigrao kao što je to večeras na Gradskom stadionu učinio Zrinjski.

Mostarci su furioznom igrom iskoristili sve greške u redovima domaćina, kaznili sve propuste Banjalučana i na kraju zabilježili izuzetno važan trijumf - 1:5 (1:3)!

BORAC - ZRINJSKI 1:5 (1:3)

Već nakon prve polovine prvog poluvremena bilo je jasno da će Mostarci kući odnijeti kompletan plijen. Izuzetno loše djelovala je odbrana "crveno-plavih", što su iskoristili Karlo Kamenar, Ivan Bašić i Mario Tičinović, da osiguraju nedostižnih 3:0.

Iako je kapiten Banjalučana Stojan Vranješ svojim prvim ovosezonskim golom u nadoknadi prvog dijela smanjio na 1:3 i koliko-toliko sačuvao nadu da se može do preokreta, novi pogodak "plemića" početkom nastavka otklonio je sve dileme o konačnom pobjedniku, ako ih je uopšte i bilo.

Na 1:4 povisio je Nemanja Bilbija, koji nije želio da slavi svoj prvi pogodak u dresu Zrinjskog protiv Borca, da bi konačnih 1:5 autogolom postavio Marko Jovanović.

Nanizao je Zrinjski tri pobjede i istakao kandidaturu za najviši plasman, dok se agoniji banjalučkog tima ne nazire kraj.

Nestvarno zvuči da je Borac, aktuelni bh. šampion, trenutno posljednjeplasirani tim prvenstva. Istina, uz utakmicu manje, ali poražavajuća je činjenica da Banjalučani poslije četiri odigrana meča na svom kontu imaju izuzetno mršava dva boda.

BORAC: Ćetković, Jovanović, Ćosić, S. Dujaković, Vojnović (80. Meleg), N. Dujaković (52. Begić), Subić (52. Uzelac), Lukić (52. Moraitis), Vranješ, Kulašin (58. Vušurović), Zakarić. Trener: Zoran Milinković.

ZRINJSKI: Kukić, Barišić (79. Magdić), Bašić (72. Zlomislić), Ćorluka, Bekić, Savić, Gadžo (72. Malekinušić), Jakovljević, Kamenar, Tičinović (83. Šošić), Bilbija (78. Mašić). Trener: Sergej Jakirović.

Detalje meča potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

M:TEL PREMIJER LIGA BIH - 5. KOLO:

Željezničar - Rudar Prijedor 2:0 (0:0)
/Bojo 55, Juričić 90+3/

Borac - Zrinjski 1:5 (1:3)
/Vranješ 45+2 - Kamenar 29, Bašić 34, Tičinović 40, Bilbija 56, Jovanović 90+1 ag/

21:51

90+1' - GOOOL!!! Autogol Jovanovića, pukla je "petarda"!

Zrinjski postiže i peti gol.

Ćorluka je ubacio, Jovanović nepsretno reagovao i postigao autogol - 1:5!

21:49

90' - Osam minuta nadoknade

21:42

83' - Posljednja izmjena na meču

Šošić je zamijenio Tičinovića.

21:41

82' - Žuti karton za Melega

Samo što je ušao u igru, Meleg je zaradio javnu opomenu. Prekinuo je brz kontranapad Mostaraca i zasluženo dobio žuti karton.

21:39

81' - Zatišje

Desetak minuta do kraja, plus nadoknada koja neće biti kraća od pet minuta zbog prekida. Nakon četvrtog gola Zrinjskog nema velikih uzbušenja. Banjalučani imaju terensku inicijativu, ali nikako da izvrše pritisak koji bi im donio smanjenje zaostatka.

21:39

80' - Meleg mijenja Vojnovića

Posljednja izmjena u timu Borca, Meleg je ušao umjesto Vojnovića.

21:38

79 - Još dvije izmjene

Iz igre su izašli Bilbija i Barišić, umjesto njih ušli su Mašić i Magdić.

21:32

72' - Izmjene i u Zrinjskom

Zlomislić i Malekinušić na terenu su umjesto Bašića i Gadže.

21:24

65' - Poslije pretominutnog prekida, nastavlja se meč

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

21:20

60' - Prekid - bakljada "Lešinara"

Velika bakljada najvatrenijih pristalica Borca, meč je nakratko prekinut.

Čini se da je nekoliko baklji završilo i u golu, oštećena je mreža i potrebno je sačekati da se izvrše popravke kako bi meč mogao biti nastavljen.

21:18

57' - Nova izmjena u redovima "crveno-plavih"

Milinković je izvršio četvrtu izmjenu. Kulašina je zamijenio Vušurović.

21:16

56' - GOOOL!!! Bilbija pogađa, 1:4!

Prvi opasan napad gostiju u drugom poluvremenu i odmah gol.

Bilbija je postigao svoj treći gol u sezoni i povisio vođstvo Zrinjskog na 4:1.

21:11

52' - Trostruka izmjena u Borcu

Nije trener Borca Milinković mijenjao na poluvremenu, ali nakon samo par minuta u nastavku odlučio se za trostruku izmjenu. Umjesto Nikole Dujakovića, Subića i Lukića, na terenu su Begić, Uzelac i Moraitis.

21:05

46' - Odmah karton

Već u prvom napadu u nastavku, žuti karton za Subića. Prvi Borčev igrač zapisao u bilježnicu sudije Šehovića.

21:04

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nema izmjena na startu nastavka.

20:53

POLUVRIJEME

20:52

45'+2 - GOOOL!!! Vranješ smanjuje na 1:3!

Konačno i gol domaćih.

Odlično je Nikola Dujaković prošao po lijevoj strani, centrairao, a kapiten Vranješ glavom pogađa za 1:3 i vraća nadu Banjalučanima da u nastavku mogu do povoljnog rezultata.

Prvi gol Vranješa u sezoni.

20:47

45' - Dva minuta nadoknade

20:46

44' - Prvi žuti karton

"Požutio" je Bekić, šutirao je loptu nakon sudijskog zvižduka i tako onemogućio fudbalere Borca da brzo izvedu prekid.

20:43

40' - GOOOL!!! Katastrofa Borca!

Na Gradskom stadionu već je 0:3!

Sjajna igra Mostaraca, Tičinović je sada odlično pogodio sa ruba šesnaesterca.

20:39

34' - GOOOL!!! Na semaforu je već 0:2!

Nevjerovatna greška Ćosića. Dodao je loptu direktno u noge Bašiću, koji ovaj poklon nije propustio da pretvori u 0:2, praktično sa identične pozicije iz koje je pogodio i Kamenar. Borac u velikom zaostatku.

20:32

29' - GOOOL!!! Zrinjski vodi u Banjaluci!

Odlična akcija gostiju, Kamenar pogađa sa nekih 12-13 metara i donosi prednost Mostarcima.

20:25

23' - Stižu i "Ultrasi"

Na tribine Gradskog stadiona sredinom prvog poluvremena pristižu i pristalice Zrinjskog, popularni "Ultrasi".

20:23

22' - Uzvraća Zrinjski

Prilika sada na drugoj strani, ali Ćorluka šutira direktno u Ćetkovića.

20:22

20' - Pritisak Borca, pokušaj Vranješa

Konačno konkretan napad Banjalučana, pokušao je kapiten Vranješ, ali promjene rezultata nema.

20:19

15' - Nema prilika

Trećina poluvremena je iza nas, i dalje nema ozbiljnih prilika na Gradskom stadionu.

20:08

6' - Prva šansa, za goste

Gosti prijete prvi. Uigrana akcija Mostaraca nakon kornera, Kamenar je šutirao, ali Ćetković brani.

20:04

1' - Lešinari: "Hoćemo pobjedu!"

Navijači Borca od starta susreta poslali su jasnu poruku: "Hoćemo pobjedu!"