Bagarić i Bodul odveli Sarajevo do pobjede, "borčevci" promašili šanse za Radnik!

Bordo tim je trijumfovao nad Radnikom za koji su odlične prilike propustili Bojan Marković i Amar Tahrić, igrači koji se u ovom klubu nalaze na pozajmici iz Borca

m:tel premijer liga bih 2021 2022 5. kolo sarajevo radnik Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Dražen Bagarić nije uspio da postigne pogodak na prva dva meča u dresu Sarajeva – ali je zato bio precizan na trećem i četvrtom!

Nakon što je prošlog vikenda poveo ekipu ka trijumfu u Prijedoru (0:2), nekadašnji centarfor Širokog Brijega danas je matirao odbranu Radnika i poveo svoj tim ka trijumfu nad semberskim premijerligašem:

SARAJEVO – RADNIK 2:1 (2:0)
/Bagarić 12, Bodul 39 penal - Popara 65/

Darko Bodul je izveo slobodan udarac nakon jednog prekršaja Ivana Šuberta, a iskusni Bagarić petom matirao golmana semberskog premijerligaša Azura Aljkanovića.

Sjajnu priliku da "vrati stvari na početak" Radnik je imao samo pet minuta kasnije, preko Bojana Markovića.

Napadač Borca na pozajmici u Radniku našao se ispred Belmina Dizdarevića nakon asistencije Đorđa Pantelića, ali je šutirao preko gola.

Kazna za promašaj stigla je u 39. minutu, kada je u šesnaestercu Radnika oboren upravo Bagarić. Dosuđen je penal koji je u gol pretvorio asistent kod vodećeg gola bordo tima.

Amar Tahrić, još jedan Borčev igrač na pozajmici u Radniku, nije imao sreće u 56. minutu - poslije njegovog udarca iz daljine, lopta je pogodila prečku i stativu, pa se odbila u polje.

Devet minuta kasnije, majstorski je, takođe poslije šuta sa distance, pogodio Nikola Popara, ali nije, nakon toga, Radnik imao dovoljno "municije" da još koji put zaprijeti vicešampionu BiH i vrati se neporažen u Bijeljinu.

U narednom kolu, sljedećeg vikenda, Sarajevo će gostovati Slobodi, dok će Radnik ugostiti Željezničar.

Večeras će biti odigran još jedan meč petog kola, u Vrapčićima, gdje će se od 21 čas sastati Velež i Sloboda, uz direktan prenos na TV Arena sport.

SARAJEVO: Dizdarević, Hebibović, Pidro, Šabanović, Đokanović, Bodul, Ramić, Bagarić, Palić, Kurdić, Kobiljar. Trener: Goran Sablić.

RADNIK: Aljkanović, Vasić, Ristanović, Nikić, Marković, Pantelić, Batar, Gogić, Popara, Šarić, Šubert. Trener: Vlado Jagodić.