Fenerbahče razbijen u poslednjoj četvrtini: Igor Kokoškov na novim mukama!

Autori mondo.rs Autori Bojan Jakovljević

Drugi domaći poraz u poslednja tri kola za selektora Srbije.

Pinar Karšijaka - Fenerbahče 83:79 Izvor: MN PRESS

Fenerbahče je ovih dana u veoma lošoj formi. Srpski stručnjak Igor Kokoškov, selektor naše reprezentacije i trener tima iz Istanbula je ponovo na velikim mukama.

Tri četvrtine je sve bilo dobro, gotovo pa idealno, ali se raspalo u poslednjih deset minuta - kada je Pinar Karšijaka dominirala!

Pinar Karšijaka - Fenerbahče 83:79 (15:18, 14:26, 19:18, 35:17)

Izgledali je kao da će Fenerbahče lako stići do pobede na gostovanju, ali je -18 u poslednjoj četvrtini koštao učesnika Evrolige pobede. To je drugi neuspeh ekipe Igora Kokoškova u poslednja tri kola domaćeg prvenstva, nakon što su impresivno startovali sezonu.

Amat M'Baje je ubacio 27 poena za Pinar i tako bio najzaslužniji igrač za preokret. Na drugoj strani terena se isticao Lorenzo Braun, bivši košarkaš Crvene zvezde, ali njegovih 19 poena nisu bili dovoljni.

Iako poraz Kokoškova od tima Ufuka Saridže ne mora da boli preterano, jer Fenerbahče trenutno ima skor 10-2, ovo je još jedna potvrda nešto slabije forme.

Fenerbahče je izgubio dve od poslednje tri utakmice u prvenstvu, a situacija u Evropi je daleko lošija. U poslednjem kolu su ubedljivo poraženi od Albe u Berlinu, pre toga su nadigrali Zenit, ali su još ranije upisivali poraze od Valensije, Real Madrida, Baskonije i Barselone.

Tek jedna pobeda u poslednjih šest mečeva Evrolige, za ukupan skor 5-8 i tek 13. mesto u evropskoj eliti.