Nestvarna DRAMA u Laktašima i POBJEDA Igokee: Pao je Hapoel, "igosi" na 2:1 u Ligi šampiona!

Odlučila je penal-završnica, veliki trijumf Bajićevog tima!

FIBA Liga šampiona Igokea Hapoel Izvor: FIBA

Košarkaši Igokee ove nedjelje u Laktašima igraju se dvije utakmice FIBA Lige šampiona protiv Hapoela iz Jerusalima.

Prva je bila zakazana za večeras, a na kraju je VELIKU pobjedu upisao tim Dragana Bajića!

IGOKEA – HAPOEL 75:73
(20:12, 20:26, 17:18, 18:18)

Čak 14 šuteva za tri poena imala je ekipa iz Jerusalima u prvih 17-18 minuta, a na to ju je primorala odlična igra šampiona BiH u odbrani.

Samo dvije od tih 14 lopti je prošla kroz obruč – oba puta je precizan bio nigerijski centar Sulejman Braimo, koji je ekipu Hapoela i držao u životu tokom prve dvije četvrtine.

Sjajni centar je postigao čak 20 poena za prvih 20 minuta, uz samo tri promašaja iz igre, pa je bio nerješiva enigma za Bajićev tim, koji je sjajno počeo meč.

Uz već pomenutu sjajnu igru u odbrani, Igokea je poslije prvog kvartala imala osam poena prednosti (20:12), a nedugo nakon starta druge, i do tada maksimalnih plus 13 (27:14).

Ipak, uz liderstvo Braimoa, Hapoel je do kraja poluvremena uspio da se vrati u meč dođe i do vođstva rezultatom 35:38, ali je mini-serija 5:0 ipak omogućila Igokei da na 15-minutni odmor ode pri kakvom-takvom plusu.

Treću četvrtinu Hapoel je počeo novim vezanim poenima Braimoa za 40:43, ali je Igokea u narednih 7-8 minuta rivalu dozvolila da postigne samo 5 poena.

Izvor: FIBA

Za to vrijeme, postigla je 14, za 54:48, ali je u finišu tog kvartala ponovo "popustila" i dozvolila rivalu da joj se opet primakne na samo dva poena zaostatka (57:55).

Držala je Igokea prednost tokom odlučujuće dionice, što je, u duelu sa veoma kvalitetnim rivalom, bilo psihološki ključno, a pet poena je 3-4 minuta prije kraja postigao Marko Jošilo za 71:65.

Napravio je potom nesportski prekršaj, Hapoel je prišao na minus dva, da bi 35 sekundi prije kraja Taj Voler poentirao sa zvukom sirene za 73:69.

Izvor: FIBA

Na drugoj strani, Malkolm Hil nije pogodio dva bacanja, ali je to poenima nakon ofanzivnog skoka ispravio Tašon Tomas, da bi potom, kod rezultata 74:73, Taj Voler pogodio samo jedno slobodno bacanje.

Drugo je promašio, ali je loptu u napadu uhvatio Jošilo i stvari su bile riješene!

Upravo je Jošilo bio najefikasniji u ekipi Igokee sa 17 poena, Edin Atić je postigao 15, a Entoni Klemons 13 poena.

Kod Hapoela, Sulejman Braimo se na kraju zaustavio na 29.

Druga utakmica dva rivala igra se u četvrtak od 20 časova, takođe u Laktašima, a tada će Hapoel biti "formalni" domaćin.

IGOKEA: Atić 15, Karmajkl 10, Klemons 13, Jošilo 17, Voler 6, Fundić 6, Ilić, Kondić, Pot 3, Simanić, Talić 5, Vulić. Trener: Dragan Bajić.

HAPOEL: Ariel, Braimo 29, Braun 15, Krejmer 2, Zalmanson 4, Balul, Blat 8, Oudi, Hil 4, Snajderman, Tomas 6, Vilson 5. Trener: David-Oded Kataš.

TABELA GRUPE G: Igokea 2-1, Turk Telekom 2-1, Hapoel 1-2, Limož 1-2.