Igokea je u odličnoj formi, ali Mornar u još boljoj! Pulen vodio Barane do 11. trijumfa!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ekipa Dragana Bajića bez Karmajkla i Jovanovića vodila samo na početku susreta.

ABA liga Mornar - Igokea 90-76 Izvor: ABA liga/Krka, Drago Perko, kosarka.si

Košarkaši Igokee sa skorom 9-2 otputovali su u Crnu Goru, ali odličan učinak u prvom dijelu ABA lige nisu uspjeli da još poboljšaju.

Ekipa Mornara pokazala je zašto je lider ABA lige i upisala sigurnu pobjedu 90:76 i sa učinkom 11-2 dala domaći zadatak Crvenoj zvezdi koja ima pobjedu i utakmicu manje.

Bez Džekija Karmajkla koji se povrijedio na treningu u Crnoj Gori i Nikole Jovanovića ekipa Igokee vodila je samo u uvodnih pet minuta meča i sa 14:7 natjerala domaće na tajm aut poslije kojeg su krenuli da postavljaju igru kako oni žele.

Vrlo brzo Mornar neutralisao Jošila koji je do tog trenutka postigao devet poen, te stigao do izjednačenja 20:20, da bi prvu četvrtinu domaći riješili u svoju korist 27:22.

Ni „plus deset“ na poluvremenu nije zadovoljilo pa su na završetku treće dionice imali i ogromnih 74:54.
Igokea je uspjela da smanji u posljednjoj četvrtini na 80:70 nakon poena svog najraspoloženijeg igrača, Klemonsa ali nije uspjela da vrati neizvjesnost i Mornar je stigao do pobjede 90:76.

Džejkob Pulen vodio je svoju ekipu sa 18 poena, dok je Vajthed postigao poen manje, a kod Igokee Klemons je bio najefikasniji sa 18, a Jošilo je postigao 14 poena.