Odmah iznenađenje u Partizanovoj grupo: Počeo je Top 16 Evrokupa, videli smo preokret u finišu!

Lokomotiva Kubanj - Levaloa 79:83 Evrokup Izvor: MN PRESS

Neverovatan meč smo videli na početku Top 16 faze Evrokupa!

Lokomotiva Kubanj je na domaćem terenu u Krasnodaru poražena, a Levaloa je pobedom došao do prvog mesta u grupi F, u kojoj se nalazi i Partizan.

Lokomotiva Kubanj - Levaloa 79:83 (19:20, 18:16, 22:18, 20:29)

Na početku je gost poveo sa pet poena razlike, ali je ruski predstavnik uspeo da se vrati u igru i da do isteka prvih deset minuta uđe u egal. Na startu druge četvrtine Lokomotiva se "odlepila" na +7, ali nije uspela da zadrži prednost i sa samo poenom razlike je otišla na odmor.

U drugom poluvremenu je domaći tim držao prednost, ali je u poslednjih deset minuta došlo do preokreta. Na kraju su bodovi u neizvesnoj završnici otišli Francuzima.

Najefikasniji na meču bio je Kuzminskas sa 21 poenom i 6 skokova, dok je njegov saigrač iz Lokomotive Harvi došao do dabl-dabl učinka od 15 poena i 10 skokova.

Ipak Levaloa je imao mnogo više raspoloženih u svom timu i došli su do pobede. Mišino je imao 19 poena, Braun 17 a Gudvin 15.

Košarkaši Partizana startuju svoje takmičenje utakmicom sa Trentom na domaćem terenu u sredu od 20:30.

Tabela: Levaloa 1:0, Partizan 0:0, Trento 0:0, Lokomotiva 0:1