Banjalučani stigli do trećeg trijumfa u regionalnoj ABA 2 ligi.

KK Borac - KK Sutjeska Nikšić Druga ABA liga 5. kolo Borik Banjaluka UŽIVO www.mondo.ba Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

Kako i u prva dva meča u banjalučkom "balonu", i duel Borca i Sutjeske nije mogao proći bez drame.

Banjalučani su boljom igrom u produžetku uspjeli da savladaju "žilave" goste iz Nikšića 100:93, te tako stignu do trećeg trijumfa u regionalnoj ABA 2 ligi.

BORAC - SUTJESKA 100:93 (30:20, 15:23, 23:14, 18:29, 14:7)

Tokom cijelog meča u "Boriku" je viđena rezultatska klackalica. Banjalučani su većim dijelom susreta imali vođstvo, ali nikako nisu uspijevali da prelome meč, iako su u nekoliko navrata stizali do dvocifrene prednosti.

U najefikasnijoj prvoj četvrtini Borac je stekao 10 poena prednosti, ali se u drugom kvartalu sve to istopilo i košarkaši iz Crne Gore potvrdili su da će biti tvrd orah do kraja meča.

Treći kvartal ponovo je pripao domaćinu, da bi Sutjeska uzvratila u četvrtom i otišlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta Borac je imao više raspoloženih igrača, ali i koncentracije, postigao 14 poena, primio upola manje, te konačno u finišu prelomio susret.

Nikola Tanasković bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 25 poena, dok je odličnu partiju pružio i Draško Knežević, koji je ubacio 21 poen. Pratio ih je Aleksandar Radukić, koji je stigao do dabl-dabl učinka od po 15 poena i uhvaćenih lopti.

Nekadašnji igrač Igokee, a sada član Sutjeske, Đorđe Milošević, odigrao je impresivan meč, a na kraju je na svom kontu imao 32 poena i 14 skokova. Radosav Spasojević dodao je 25 poena, a Mislav Brzoja 22.

Borac će u šestom kolu u četvrtak igrati protiv Širokog.

NAJAVA:

Prvi rival Banjalučanima u "balonu" u "Boriku" biće Sutjeska iz Nikšića, koja je u prva četiri kola ostvarila trijumf i tri poraza, dok su "crveno-plavi" na skoru 2-2.

Borac ovaj duel dočekuje kao favorit, te će domaći teren nastojati da iskoristi da se "progura" u gornji dio tabele Druge ABA lige.

Od 13 časova budite uz MONDO, uživo pratimo dešavnanja iz "Borika", a detalje meča potražite u odjeljku RAZVOJ DOGAĐAJA.

Podsjetimo, banjalučki tim u prvom "balonu" na Zlatiboru slavio je službenim rezultatom 20:0 protiv Gorice, te ubjedljivo 93:70 protiv domaćeg Zlatibora, dok je poražen od Sparsa 88:90 i MZT-a iz Skoplja 75:99.

U petom kolu juče su u Banjaluci odigrana dva meča. Široki je u dramatičnom meču poražen od Podgorice 83:84, dok je Lovćen bio bolji od Mladosti iz Zemuna 80:78. Službenim rezultatom 20:0 u korist Sarajlija registrovan je duel Rabotnički - Spars, jer Makedonci nisu doputovali.

Osim duela Borac - Sutjeska, danas su na programu još dva meča.

DRUGA ABA LIGA - 5. KOLO:

Borac - Sutjeska (13.00)
Studentski centar - Gorica (17.00)
Helios - MZT (21.00)

U srijedu:

Sloboda Užice - Zlatibor (13.00)

TABELA: Podgorica 4-1, Studentski centar 4-0, Spars 3-2, MZT 3-1, Sloboda 3-1, Mladost 2-3, Zlatibor 3-1, Lovćen 2-3, Borac 2-2, Široki 1-4, Rabotnički 2-3, Sutjeska 1-3, Helios 1-3, Gorica 0-4.

15:16

45' (100:93) - Dejvis za "stotku" - KRAJ

Dejvis je precizan sa linije penala, 100:93!

15:14

45' (98:93) - Reljić!

Je li sada kraj? U posljednji minut "crveno-plavi" ulaze sa pet poena prednosti. Sjajno je Reljić odigrao u produžetku, Borac je na pragu trijumfa.

15:12

44' (96:93) - Klackalica

Prednost Borca kreće se između tri i pet poena, ali Banjalučani nikako da prelome meč.

Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

15:10

42' (92:87) - Borac opet bolji na startu

Opet je bolje početak otvorio Borac, mini-serijom stigao do četiri poena prednosti (90:86), realizovali su gosti zatim jedno slobodno bacanje, nakon čega je Dejvis pogodio za 92:87.

Tanasković završava meč zbog pete lične greške.

15:01

40' (86:86) - Gledaćemo produžetak!

Sejfić je 0,3 sekunde prije kraja meča, pogodio je oba penala, Borac za tri desetinke nije uspio da poentira i gledaćemo produžetak.

14:59

40' (86:84) - Tanasković!

Tri koša u nizu za Tanaskovića, koji drži Borac u igri.

14:58

39' (82:82) - Problemi sa slobodnim bacanjima

Čak pet slobodnih bacanja zaredom promašio je Radukić, što su kaznili gosti i stigli do novog izjednačenja.

14:56

38' (78:79) - Sutjeska vodi!

Nezaustavljivi Milošević, trojka za Sutjesku, koja sada vodi 79:78.

14:55

37' (78:76) - Drama u "Boriku"

Gosti su prišli na samo koš zaostatka, gledaćemo dramu u posljednja tri minuta meča.

14:51

36' (77:73) - ...Ali Sutjeska se ne predaje

Nikšićani uzvraćaju istom mjerom - Brzoja je precizan van linije 6,75.

14:49

35' (77:70) - Borac opet "bježi"...

Nova trojka, sada je Tanasković pogodio. Uspio je Borac da se odbrani od naleta gostiju i ponovo stekne osjetniju prednost.

14:46

34' (73:68) - Dejvis trojkom prekida seriju Nikšićana

Seriju 9:0 zahuktalih Nikšićana uspio je da prekine Dejvis, i to trojkom.

14:44

33' (70:66) - Spasojević za "minus četiri"

Ponovo se vraća Sutjeska. Spasojević je izuzetno raspoložen i svojim 17. poenom smanjuje zaostatak na samo četiri poena. Biće tajm-aut za Borac.

14:40

32' (70:61) - Koš za koš na početku odlučujućih 10 minuta

Naizmjenično se smjenjulu napadi Borca i Sutjeske.

14:35

30' (68:57) - Kraj treće četvrtine, Borac drži prednost

Treća četvrtina bila je najneefikasnija do sada, ali Borac je uspio da uveća prednost, tako da u odlučujućih 10 minuta ulazi sa velikih 11 poena prednosti.

Sjajna dalekometna trojka Kneževića pred odlazak na odmor, za povratak dvocifrenog vođstva.

Košarkaš Borca je na 19 poena i najefikasniji je u domaćem sastavu. Tanasković je ubacio 17.

14:27

28' (60:55) - Opet se topi prednost Borca

Serija Sutjeske 6:0, Nikolić je primoran da zatraži minut predaha.

14:25

27' (60:53) - Serija grešaka na obje strane

Veliki broj promašaja košarkaša Sutjeske u nekoliko uzastopnih napada, ali uspjeli su da spuste zaostatak ispod deset poena.

14:22

25' (60:49) - Najveća prednost Borca

Sjajna asistencija Dejvis, Radukić pogađa trojku za najubjedljivije vođstvo Borca na utakmicei, plus 11.

14:18

24' (55:47) - Dejvis polaže

Raste prednost Banjalučana, Dejvis je položio za 55:47.

14:13

22' (51:43) - Serija Borca 6:0

Odlična igra Banjalučana na startu treće četvrtine i serija 6:0.

14:11

21' (47:43) - Tanasković nastavlja seriju

Tanasković nastavlja da pogađa i početkom drugog poluvremena.

13:52

20' (45:43) - Koš prednosti za Borac na poluvremenu

Teškom mukom Borac vodi na poluvremenu. U posljednoj sekundi druge četvrtine Janković polaže za 45:43.

Mnogo lošiji drugi kvartal za Banjalučane, koji su postigli duplo manje poena nego u prvom.

13:48

20' (43:43) - Egal u "Boriku"

Na 36,5 sekundi do kraja prvog poluvremena, izjednačenje u "Boriku".

13:45

18' (43:40) - Tanasković drži Borac

Već 15 poena Tanaskovića, koji čuva prednost Borca.

13:40

17' (39:37) - Koš za koš

Drži Sutjeska rezultatski priključak, Banjalučani imaju samo koš prednosti.

13:35

15' (35:32) - Borac vraća prednost

Samo pet poena Borca za pet minuta druge četvrtine.

13:31

14' (32:32) - Izjednačenje

Milošević je nezaustavljiv, donosi Sutjesci izjednačenje. Već 16 poena nekadašnjeg košarkaša Igokee.

Izvor: ABA League/Dragana Stjepanovic

13:29

13' (32:29) - Konačno prekid serije

Radukić pogađa za Borac nakon dva minuta bez poena.

13:27

12' (30:29) - Strašna serija Nikšićana

Serija Sutjeske 9:0!

13:25

11' (30:26) - Dvije trojke Miloševića

Sjajan početak druge četvrtine za goste. Postigli su dvije trojke za nepun minut, tačnije učinio je to Milošević, i uhvatili rezultatski priključak.

13:20

10' (30:20) - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završen je prvi kvartal, Borac prvi put ima dvocifrenu prednost.

Kočić je u posljednjim trenucima pogodio za "plus 10", a onda je Borac uspio da se odbrani i na prvi odmor ide sa sigurnim vođstvom.

13:18

10' (28:20) - Opet Knežević!

Još jedna trojka Kneževića, sa osam metara! Borac ima osam poena prednosti u posljednjem minutu prve četvrtine.

13:17

8' (25:20) - Trojka Kneževića

Treća trojka za Borac, ovaj put Knežević je bio precizan. Efikasna prva četvrtina.

13:15

7' (21:18) - Dva brza faula Leskoa

Borčev Amerikanac Hejden Lesko napravio je dva brza prekršaja i dozvolio Nikšićanima da se približe na tri poena zaostatka.

13:10

6' (19:12) - Uzvraća Borac!

Radukić pogađa trojku, a zatim Janković lagano polaže i vraća Borcu sedam poena prednosti. Biće prvi tajm-aut na današnjem meču, zatražio ga je trener Sutjeske Velimir Gašić.

13:09

6' (14:12) - Sjajni Spasojević

Ne daju se gosti, Spasojević je postigao već osam poena i smanjio na 14:12.

13:08

5' (14:7) - "Plus sedam" Borca

Nedugo zatim pogađa i Tanasković nakon polukontre, Borac ima do sada maksimalnih "plus 7".

13:06

4' (12:7) - Trojka Dejvisa!

Ponovo Dejvis, ovaj put pogađa trojku. Borac vodi 12:7.

13:05

3' (9:4) - Serija Borca 9:0

Dejvis uvećava prednost. Pogodio je uz faul, a onda realizovai i penal. Na isteku trećeg minuta igre serija Borca uvećana je na 9:0!

13:03

3' (6:4) - Serija grešaka gostiju

Banjalučani koriste seriju promašaja i grešaka gostiju, te serijom 6:0 prelaze u prvo vođstvo na meču. Đumić je prvo postigao lake poene za 4:4, nakon čega prednost Borcu sa linije penala donosi Janković.

13:01

2' (2:4) - Tanasković pogađa

Nakon boljeg otvaranja gostiju, koji su vezali četiri poena, Tanasković nakon skoka u napadu postiže prve poene za Borac i smanjuje na 2:4.

13:00

1' (0:2) - Počeo je duel u "Boriku"

Prvi napad za košarkaše Sutjeske i odmah lagani poeni Miloševića - 0:2.

12:56

Startne petorke

Za Borac od prvog minuta igraju: Tanasković, Đumić, Janković, Kočić i Dejvis, a sa druge strane su: Goranović, Milošević, Spasojević, Sejfić i Varajić.