Fenerbahče je strašan, pregazili Himki sa +31: Osma pobeda zaredom, otkad je stigao Gudurić ne znaju za poraz!

Fenerbahče je u strašnoj formi!

himki-fenerbahce-76-107-evroliga-marko-guduric-igor-kokoskov Izvor: MN PRESS

U jednom trenutku je sezona za Fenerbahče i selektora Srbije Igora Kokoškova izgledala izgubljeno, a onda je stigao Marko Gudurić!

Otkako je on u timu Fener je nanizao osam uzastopnih pobeda u Evroligi, a sada je ubedljiv poraz protv turskog tima doživeo Himki.

HIMKI - FENERBAHČE 76:107 (22:23, 22:30, 13:30, 19:24)

Pobedila je ekipa iz Istanbula sa čak 31 poenom razlike, a za to je zaslužna pre svega fenomenalna igra u napadu. Nije Himki uspevao da zaustavi nalete Fenera, pa je tako u dve četvrtine primio po 30 poena.

Držali su se Rusi do poluvremena, ali su onda "zgromljeni" u trećoj četvrtini, kada je za samo 10 minuta tim Igora Kokoškova povećao prednost za 17 poena razlike.

Nando De Kolo je imao 18, Lorenco Braun 17, a Jan Veseli 15 poena. Marko Gudurić je još jednom bio odličan, pa je uz 14 poena dodao 4 skoka i 3 asistencije. Aleksej Šved je sa druge strane "sasuo" 29, ali to nije bilo dovoljno čak ni da se zabeleži manji poraz.

Sada Fenerbahče drži poziciju koja vodi u plejof, a uz to je i tim u najboljoj formi u Evroligi. Redom su pobeđivali Olimpijakos, ASVEL, Crvenu zvezdu, Baskoniju, Panatinaikos, CSKA, Makabi i sada Himki, a naredni meč igraju sa Zenitom.

Baskonija - Žalgiris 21:00

Tabela: Barselona 16-6, CSKA 16-6, Olimpija Milano 14-7, Real Madrid 14-8, Zenit 13-7, Žalgiris 13-9, Bajern 13-9, Fenerbahče 13-10, Efes 12-10, Valensija 11-11, Olimpijakos 11-11, Makabi 10-12, Baskonija 9-13, ASVEL 8-14, Alba 8-14, Panatinaikos 7-14, Crvena zvezda 7-15, Himki 2-21