Helios ispustio "plus 16" protiv Borca: Banjalučani pobjedom nad Slovencima počeli treći ABA "balon"!

Helios je imao plus 16 nakon par minuta, prednost od 14 poena nakon prvog poluvremena, ali nije to bilo dovoljno za pobjedu nad crveno-plavima

ABA 2 liga Borac Helios 79 74 Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Sve je, u prvom poluvremenu, išlo "na mlin" Heliosa, koji je poslije prvih 20 minuta, vodio protiv Borca 32:46.

U ranoj fazi meča, bilo je 6:22, ali taj kapital su Slovenci prosuli u nastavku:

HELIOS – BORAC 79:74
(15:25, 17:21, 27:15, 20:13)

Na parketu dvorane hotela Hills na Ilidži, viđena su dva potpuno različita poluvremena.

Borac "nije postojao" u prva dva kvartala, pa se pred ulazak u drugo poluvrijeme suočio sa minusom od 14 poena (32:46).

Ipak, na startu treće dionice, proradio je Amerikanac Henri Leskol, vezao osam poena, uz dvije trojke, te u život vratio crveno-plave, koji su u posljednjih deset minuta ušli uz minus od samo dva poena (59:61).

Na kraju je isti igrač, ispostavilo se, postigao ključne poene za Borac, pogodivši za dva poena pri rezultatu 74:71, nakon neiskorištenog napada Heliosa, na minut do kraja.

Amerikanac je upisao i najviše poena za Borac, 23, a kvalitetno ga je ispratio Nikola Tanasković sa 19.

U taboru Heliosa, bivši igrač Igokee Blaž Mahkovic postigao je 19 poena, dok se Mihailo Sekulović zaustavio na 15.

Sljedeću utakmicu Borac igra u četvrtak od 16 časova protiv užičke Slobode.

BORAC: Dejvis 2, Knežević 10, Simeunović 17, Marković, Radukić, Leskol 23, Kočić 5, Đumić, Ljuboja, Tanasković 19, Reljić, Janković 3.

HELIOS: Ferme 8, Mirtič, Orel, Bratec, Oman 10, Sekulović 15, Lorbek, Mahkovic 19, Vujasinović 9, Hiršman, Kili 10, Prepelič 3.