Borac nadigrao Čapljinu, peta uzastopna pobjeda Banjalučana

Odigrana tri meča košarkaške Lige BiH.

Borac nadigrao Čapljinu, peta uzastopna pobjeda Banjalučana 88:66 Liga BiH Izvor: Promo/KK Borac Banja Luka

Košarkaši Borca ubjedljivo su u svom "Boriku" porazili Čapljinu 85:66, te stigli do petog uzastopnog trijumfa računajući sva takmičenja (tri u ABA 2 ligi, te dva u domaćem prvenstvu).

Već u prvom poluvremenu "crveno-plavi" stekli su vođstvo od osam poena, da bi u trećoj četvrtini odigrali najbolje, te stekli čak 21 poen prednosti. Nakon toga, bilo je jasno da će bodovi ostati u Boriku, te su igrači Borca rutinski priveli meč kraju.

Nikola Tanasković odigrao je sjajan meč, koji je završio sa 34 poena i osam skokova, dok je Nemanja Reljić ubacio 16.

U poraženom sastavu najefikasniji je bio Đorđe Savković sa 24 poena i osam uhvaćenih lopti, Matija Milin dodao je 15, a Gojko Sudžum 10 poena.

Izvor: Promo/KK Borac Banja Luka

Naredni meč Banjalučani će igrati u Kaknju u subotu protiv istoimene ekipe.

Borcu je ovo bio sedmi trijumf u sezoni, uz devet poraza.

Sinoć su odigrana još dva meča 20. kola Lige BiH. Mladost je kao gost savladala Sparse 80:77, Dok je Široki bio bolji od Proma 89:76.