Autor Nebojša Marković

Zanimljivo je bilo u NBA ligi prethodne noći.

Vučević za tri četvrtine ubacio 34 koša! Bogdanović se razigrao, najbolja partija od povratka na teren (VIDEO) Izvor: Profimedia

Sjajna partija Nikole Vučevića - Crnogorac dominira kao nikada prije! Centar Orlando Medžika ubacio je 34 poena za prve tri četvrtine utakmice protiv Majamija i tako potvrdio da se nalazi u izvanrednoj formi.

ORLANDO MEDŽIK - MAJAMI HIT 97:102

I dok je Bogdan Bogdanović odigrao najbolju partiju od povratka na teren poslije povrede, Vučević je u Orlandu briljirao, ali nedovoljno za trijumf svog tima.

Crnogorski centar je ubacio 38 poena ekipi Majamija, od čega 34 u prve tri četvrtine, i tome dodao 10 skokova i šest asistencija!

Koliko je Vučević u sjajnoj formi pokazuje da je na posljednjih osam mečeva u prosjeku ostvarivao 28.5 poena i 11.1 skok po meču, ali Orlandu je u svih osam mečeva u toj seriji bilježio poraze.

Tandem Džimi Batler - Tajler Hiro ubacio je 29 odnosno 22 poena, a uz Kelija Olinjika (18) i Dankana Robinsona (14) uradili su dovoljno da preokrenu u posljednjoj četvrtini i upišu četvrtu uzastopnu pobjedu.

Za to vrijeme, naš Bogdan Bogdanović je učestvovao u ubjedljivoj pobedi Atlante nad Klivlendom - 100:82.

Izvor: Tanjug/AP/Phelan M. Ebenhack

Bogdanović je pružio najbolju partiju od povratka na teren poslije oporavka od povrede, ubacivši 12 poena uz četiri skoka i dvije asistencije.

Srpski bek je za 26 minuta na terenu imao učinak 3/5 za dva i 2/4 za tri poena, a sedam od 12 poena ubacio je u posljednjoj četvrtini, kada je Atlanta i prelomila susret u svoju korist. Upravo su u posljednjoj deonici igrači Atlante slavili 31:16, što je dobrinijelo ubjedljivom trijumfu.

Džin Kolins sa 22 i Danilo Galinari sa 20 su predvodili Atlantu koja je stigla do 19. pobjede u sezoni i pozicije koja vodi u plej-of.