Nikola je ponovo bio maestralan, a heroj pobjede bio je tako izvrsni Džamal Marej!

Šou! Jokić blista, Denver gazi rivale, jednog pogotovo: Slavni tim su pobijedili 13 puta uzastopno! Izvor: Tanjug/AP/David Zalubowski

Denver Nagetse u ovom trenutku niko ne može da zaustavi!

Sjajni tim Majka Melouna ostvario je ovog jutra osmu pobjedu u posljednjih devet mečeva, i to poslije produžetka:

Denver - Čikago 131:127 (20:30, 27:25, 34:34, 35:27, 15:11)

Srpski centar Nikola Jokić nastavio je da igra fenomenalno, pa je završio meč sa čak 34 poena, 15 skokova i devet asistencija, uključujući i sjajno dodavanje plejmejkeru Džamalu Mareju (takođe 34 poena) za produžetak u posljednjem napadu.

Pogledajte!

Marej za produžetak
Izvor: YouTube/BAKETS

Nagetsi su pobijedili Čikago Bulse čak 13. put uzastopno na svom terenu, iako su Zek Lavin (32) i Oto Porter Džunior (22) doveli slavnu franšizu nadomak pobjede. Međutim, gosti su ko zna koji put stali kad je bilo najvažnije, pa su u posljednjoj četvrtini ispustili čak 14 poena prednosti (103:89) na osam minuta do kraja.

Denver je tu prednost istopio za pet minuta, poveo pred finiš 108:107 zakucavanjem Majkla Portera Džuniora, a onda je uslijedila drama na kraju posljednje četvrtine, koju je riješio Marej.

Kao i u četvrtoj četvrtini, Marej je zablistao i u produžetku i na 10 sekundi do kraja "ovjerio" pobjedu kojom je Denver potvrdio i sjajnu formu i ostao peti na "tijesnoj" tabeli Zapadne konferencije, sa skorom 25-16.