Partizan obezbijedio opstanak u ligi: Mnoštvo preokreta, još više poena i pobjeda protiv Mege za kraj briga!

Rezultat je ubjedljiv, ali je meč bio jako napet

ABA liga 23. kolo Mega Partizan 88 98 Izvor: MN PRESS

Velika borba, mnoštvo preokreta i lijepih poteza u jednoj uzbudljivoj i zanimljivoj utakmici za gledanje.

Na kraju, Mega Soccerbet - Partizan 88:98 (23:30, 32:23, 15:22, 18:23)!

Partizan sada ima devet trijumfa i najvjerovatnije je prebrinuo brige oko opstanka, koliko god njegovi navijači bili nenaviknuti da čitaju takve riječi pored imena svog kluba.

Četiri kola prije kraja crno-bijeli imaju tri pobjede više od Borca.

Mega je ostala na 14/9, a do kraja ima još tri meča, tako da nema više ni teorijske šanse da se domogne doigravanja.

Što se tiče same utakmice, oba tima su krenula u "revolveraški obračun" od početka i premašili su 100 poena do poluvremena. Mnogo puta su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a meč je riješen tek u finišu utakmice, pošto je Mega posljednji preokret napravila na 2:12 do kraja.

Ipak Mozli je košem i jednim penalom donio izjednačenje, a onda je Jaramaz vezao sedam poena i stavio tačku na pobjednika, ali je u finišu zabilježio i asistenciju za eli-up sa Nemanjom Dangubićem.

Upravo je Dangubić bio pokretačka sila Partizana u prvom poluvremenu, prvih 16 poena je dao bez promašaja. Na drugoj strani, sjajni su bili vjerovatno MVP lige Filip Petrušev, ali i Marko Simonović i "Skuči" Smit u organizaciji.

Partizan je ipak imao više raspoloženih igrača i manje problema sa penalima (Megi su u dva navrata dosuđivane tehničke greške za diranje lopte poslije koša).

Jaramaz je meč završio sa 22 poena i šest asistencija, Dangubić je imao 20 poena, Uroš Trifunović 11, Vil Mozli 11 poena i sedam skokova, a Rašon Tomas 10 poena i 12 skokova, dok je Erik Mika dodao 10 poena, a Markus Pejdž 9. Svi igrači crno-bijelih su se upisali u strelce, a ekipa je trojke šutirala 54 odsto, 12/22.

Megu je predvodio Petrušev sa 21 poenom i devet skokova, Smit je dodao 18 poena i osam asistencija, a Simonović 14 poena i šest skokova.

Čak trojica igrača Mege nisu dočekala kraj utakmice zbog penala.