Sa Gudurićem nema odustajanja - zato je Fener uspio! Krenuli iz debelog minusa, a upravo ovjerili plej-of

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Tim Igora Kokoškova ostvario veliku pobjedu u Minhenu!

EVROLIGA rezultati Bajern - Fenerbahče 68:77 Marko Gudurić 18 poena Izvor: Profimedia

Marko Gudurić je stigao u decembru i pokazao Fenerbahčeu da nema odustajanja.

Sjajni srpski bek to je demonstrirao ekipi i večeras u Minhenu, gdje je promašivao u nizu sve do treće četvrtine, pa počeo da rešeta za pobjedu i za "ovjeru" plasmana Fenera u plej-of Evrolige.

Bajern - Fenerbahče 68:77 (15:18, 19:17, 10:18, 24:24)

Iako je ekipa Igora Kokoškova bila u prednosti, Marko je dugo tražio ritam, namještao ruku, ali praktično 25 minuta nije uspjevao ništa u napadu. A onda se Bajern primakao na posed zaostatka (42:45 u 26. minutu), na šta se Gudurić "zapalio".

Iako je do tada promašio svih pet šuteva za tri poena, šuter iz Priboja je u narednih desetak minuta košarke dao 15 poena i praktično sam odlučio pobjednika.

Nakon njegovog naleta, Fenerbahče je stigao do dvocifrene prednosti uoči posljednja dva minuta (71:60) i više nije bilo prostora da Bajern reaguje.

Simbolično, u Gudurićevom nastupu je pokazano i kako je izgledala Fenerova sezona. Do njegovog dolaska u decembru imali su skor 5-10 i bili su u donjem delu tabele, a od večeras su zvanično učesnici plej-ofa sa skorom 20-12.

Sa druge strane, ekipa Bajerna je nadomak "ovjere" svog plasmana u plej-of. Njen lider Vladimir Lučić večeras je ponovo bio zapažen i blizu dabl-dabl učinka, ali je Fenerbahče u Audi domu ipak bio bolji rival.

BAJERN: Džordž, Boldvin 20, Kramer, Sili 9, Rejnolds 4, Lučić 11 (7 sk), Flakadori 11, Zipser 12, Gist 2, Džonson, Šiško 8, Radošević 2.

FENERBAHČE: Braun 5, Gudurić 18 (3/9 za tri), Mahmutoglu 5, O'Kvin 4, Biberović, De Kolo 21, Pjer 9, Bartel, Veseli 15, Sipahi, Edi, Duverioglu.