Eksplozija Bogdana Bogdanovića u utakmici sezone: Srbin "sipao" trojke u važnoj pobjedi Atlante! (VIDEO)

Autor 000

Do sada mu je 23 poena bio najbolji učinak ove sezone, ali to je srpski bek nadmašio protiv San Antonija!

BOgdan Bogdanović utakmica sezone pobjeda Atlanta Izvor: Profimedia

Čekalo se da Bogdan Bogdanović konačno zaigra kako umije, tražio se njegov šut sa distance, a sada je konačno proradio, pošto je poveo Atlantu ka važnoj pobjedi u San Antoniju poslije 58 minuta košarke!

SAN ANTONIO SPARS - ATLANTA 129:134
/22:32, 26:22, 32:30, 30:26, 9:9, 10:15/

Košarkaši Atlante uspjeli su da u napornom susretu i poslije dva produžetka nekako stignu do trijumfa u Teksasu, a velike zasluge za to idu srpskom beku.

Bogdan Bogdanović je eksplodirao i gotovo perfektno odigrao u pobjedi svoje Atlante, pošto je sa 28 poena ostvario najbolji učinak sezone i bio najbolji strijelac u timu Hoksa!

Bogdanović je imao procenat šuta iz igre čak 71%, pošto je za tri poena bio skoro nepogrešiv (4/5), a uz to je šutirao i 8/12 za dva poena. Zanimljivo je da na liniju za slobodna bacanja nije išao, a zabilježio je i po pet skokova i asistencija za 46 minuta na terenu.

Atlanta je tokom najvećeg dijela meča imala prednost, a pored preciznosti Bogdanovića sa distance, pomogla im je i sjajna igra Klinta Kapele i Tre Janga, koji su takođe upisali po 28 poena. Ovaj prvi je dodao i 17 skokova, dok je Jang imao 12 asistencija.

Bogdanović je uspio da pogodi pri rezultatu 119:119 na kraju prvog produžetka, ali je taj šut uslijedio poslije sirene i nije bio priznat, pa se moralo i u drugih dodatnih pet minuta.

Ipak, Atlantin trio je uspio da izađe na kraj sa raspoloženim Demarom Derozanom (36 poena) i Derikom Vajtom (29 poena) u timu San Antonija, pošto prethodno nisu iskoristili +10 koji su napravili poslije prve četvrtine.

Sparsi su se uporno vraćali u meč, uspjevali da dva puta odu u produžetke, ali ne i da na kraju slave. Atlanta je tako prekinula niz od dva poraza i sada su ponovo u igri za direktan plasman u plej-of, pošto se nalaze na pragu šeste pozicije u Istočnoj konferenciji.