Igokea pobjedom završila sjajnu evropsku sezonu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Aleksandrovčani i drugi put savladali letonsku Rigu.

fiba liga sampiona igokea riga 64-58 Izvor: FIBA Champions League

Košarkaši Igokee pobjedom protiv Rige 64:58 u posljednjem kolu Grupe J završili su odličan nastup u FIBA Ligi šampiona.

Iako nisu uspjeli da izbore plasman u TOP 8, sam plasman u TOP 16 u debitantskoj sezoni je ogroman uspjeh za ekipu Dragana Bajića, a i u ovoj fazi igrali su dobro i upisali – tri pobjede i tri poraza.

Aleksandrovčani su jednom savladali Tenerife i dva puta letonsku Rigu, ove večeri ne tako ubjedljivo kao u prvom meču, ali je Igokea imala kontrolu tokom cijelog meča.

Žestok ritam Igokee koja je prošle sedmice odigrala tri meča, dva u Burgosu u FIBA Ligi šampiona i meč protiv Cibone u nedjelju kao da nije ostavio mnogo traga na ekipi i Igokea je dobro otvorila meč, potom i nastavila da gradi prednost pa je ona na poluvremenu iznosila 34:20.

Iako je Riga dobila treći period 18:15, zaostatak letonske ekipe praktično je bio dvocifren sve do samog finiša utakmice, u jednom trenutku iznosio je i 17 poena.

Gosti su bili najbliži egalu tek u posljednjih pola minute, kada je Zoriks pogodio jedno slobodno bacanje za 62:58, nakon što je promašio dva i propustio priliku da zaostatak svede na jedan posjed.

Košarkašima Rige preostalo je samo da prave faul, Talić je pogodio oba bacanja za 64:58, Zoriks nije uspio da pogodi naredni napad, kao ni Vulić na drugoj strani i mel je zavrpen ovim rezultatom.

Džeki Karmajkl sa dal-dabl učinkom 12 poena i 10 skokova predvodio je Igokeu, uz Talića sa 11 i Ilića sa 10 poena.

Na drugoj strani Pineiro je bio najbolji strijelac meča sa 16 poena, a deset je postigao Zoriks u šestom porazu Rige u isto toliko mečeva TOP 16 faze.