• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Grčki i turski velikan dolaze u Laktaše: Igokea saznala protivnike u FIBA Ligi šampiona!

Danas je obavljen žrijeb, a Igokea neće imati nimalo lak posao u grupnoj fazi

igokeaturktelekom06.jpg Izvor: FIBA Champions League

Košarkaši Igokee igraće i naredne sezone u FIBA Ligi šampiona, a danas su saznali imena protivnika u grupnoj fazi.

Tim kojim komanduje Dragan Bajić smješten je u grupu E, zajedno sa češkim Nimburkom, grčkim PAOK-om i turskim Galatasarajem, a samo prvoplasirani tim izboriće direktan plasman među 16 najboljih timova, dok će drugoplasirane i trećeplasirane ekipe razigravati za mjesto u narednoj fazi.

Možda će vas zanimati

Nakon šest kola, plasman u četvrtfinale, koje se igra na dvije pobjede, izboriće prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz svake od četri grupe, nakon čega će se igrati završni turnir.

Danas je, takođe, održan i žrijeb za četiri kvalifikaciona turnira, koji počinju 13. a završavaju 17. septembra.

Titulu u FIBA Ligi šampiona braniće španska ekipa San Pablo Burgos.

KVALIFIKACIJE

Turnir 1

Četvrtfinale

Salon Vilpas (Finska) – Kluž-Napoka (Rumunija)
Split (Hrvatska) – AEK Larnaka (Kipar)

Polufinale

Salon Vilpas (Finska)/Kluž-Napoka (Rumunija) – Peristeri (Grčka)
Split (Hrvatska)/AEK Larnaka (Kipar) – Friburg (Švajcarska)

Turnir 2

Četvrtfinale

Trevizo (Italija) – London Lajons (Velika Britanija)
Lajden (Holandija) – Belfijus (Belgija)

Polufinale

Trevizo (Italija)/London Lajons (Velika Britanija) – Baken Bers (Danska)
Lajden (Holandija)/Belfijus (Belgija) – Cmoki Minsk (Bjelorusija)

Turnir 3

Četvrtfinale

Juventus Utena (Litvanija) – Kapfenberg Buls (Austrija)
Kalev/Kramo (Estonija) – Sporting (Portugal)

Polufinale

Juventus Utena (Litvanija)/Kapfenberg Buls (Austrija) – Broze Bamberg (Njemačka)
Kalev/Kramo (Estonija)/Sporting (Portugal) – Mornar (Crna Gora)

Turnir 4

Četvrtfinale

Hapoel Elat (Izrael) – Parma Perm (Rusija)
Prometej (Ukrajina) – Levski Lukoil (Bugarska)

Polufinale

Hapoel Elat (Izrael)/Parma Perm (Rusija) – Le Man (Francuska)
Prometej (Ukrajina)/Levski Lukoil (Bugarska) – Opava (Češka)

GRUPNA FAZA

GRUPA A: Lenovo Tenerife (Španija), Dinamo Sasari (Italija), Rizen (Njemačka), pobjednik kvalifikacionog turnira 4.

GRUPA B: Hapoel Jerusalim (Izrael), Pinar Karšijaka (Turska), Manresa (Španija), Stal Ostrov (Poljska).

GRUPA C: Nižnji Novgorod (Rusija), Dižon (Francuska), Unikaha (Španija), Lavrio Megabolt (Grčka).

GRUPA D: AEK (Grčka), Falko Sombatelji (Mađarska), Riga (Letonija), pobjednik kvalifikacionog turnira 2.

GRUPA E: Nimburk (Češka), PAOK (Grčka), Galatasaraj (Turska), Igokea (BiH).

GRUPA F: Strazbur (Francuska), Ostende (Belgija), Tofaš Bursa (Turska), pobjednik kvalifikacionog turnira 3.

GRUPA G: Hapoel Holon (Izrael), Hepi Kaza Brindizi (Italija), Darušafaka (Turska), pobjednik kvalifikacionog turnira 1.

GRUPA H: San Pablo Burgos (Španija), Bešiktaš (Turska), Ritas Viljnus (Litvanija), Oldenburg (Njemačka).

Komentari 0

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC