Ekipa Željka Obradovića pobedila Monako 118:114 u zabavnoj i iscrpljujućoj utakmici pripremnog turnira u Istanbulu.

PARTIZANOVA DRAMA OD DVA I PO SATA: Crno-beli posle TRI produžetka slomili šampiona Evrokupa! Izvor: YouTube/Tivibu Spor

Čak dva sata i 32 minuta trajao je Partizanov meč u Ulker sports areni, dvorani Fenerbahčea u kojoj je u subotu uveče savladao Monako, aktuelnog osvajača Evrokupa.

Konačan rezultat bio je Partizan - Monako 120:114 (24:22, 27:14, 18:28, 15:20, 36:30).

Željko Obradović dočekan je ovacijama navijača Fenerbahčea, a onda je gledao kako njegov tim igra neplanirano dugačku utakmicu protiv sastava Zvezdana Mitrovića.

Partizan će u nedelju od 19 igrati protiv pobednika duela Fenerbahče - Uniks.

Crno-beli su uglavnom vodili, "kneževi" su se vraćali i propuštali šuteve za pobedu na kraju produžetaka, a onda su se posle trijumfa Beograđana srpski i crnogorski stručnjak zagrlili uz osmeh kraj linije.

Ovakve napore za svoje igrače sigurno nisu planirali.

Partizan: Kuruks, Panter 21, Ledej 23, Avramović 9, Dangubić 3, Stepanović, Smailagić 32, Miletić 4, Mur 6, Glas, Trifunović 3, Madar 19

Monako: Grej 19, Li 14, Anđušić 17, Demahis, Traore, Dialo 14, Outala 6, Hol 15, Vesterman 5, Montum 9, Montejunas 7, Butsiel 8

Izvor: YouTube/Tivibu Spor

Odlični Alen Smailagić bio je najbolji igrač utakmice, ubacio joe 32 poena uz osam skokova i dao najveći doprinos pobedi, koju su u završnici "overili" njegovi saigrači, pre svih Jam Madar sa dve trojke.

Takođe, "motor" crno-belih bio je i tandem Kevin Panter - Zek Ledej, koji je uveo Beograđane u dobar poenterski ritam i bio na čelu tima do trenutka u kojem je Smailagić ušao pri vođstvu Francuza 16:14 u prvoj četvrtini.

Od tog trenutka, mladi Beograđanin ekspresno je ubacio 15 poena i "pogurao" crno-bele ka vođstvu 32:22 u 12. minutu i pokazao da će biti veliko pojačanje ekipi Željka Obradovića.

18:48

Smailagić MVP utakmice

Partizanov novajlija ubacio je 32 poena uz osam skokova.

18:38

Osmesi trenera dovoljno govore koliko je lud meč bio!

18:33

KRAJ! Partizan pobeđuje posle dva sata i 32 minuta!

Zek Ledej "seče" dodavanje Broka Motuma, iznuđuje prekršaj i stavlja tačku na utakmicu, 11 sekundi pre kraja trećeg produžetka.

Partizan vodi 118:114, a navijači Fenerbahčea skandiraju Željku Obradoviću, svom ljubimcu koji im je doneo titulu Evrolige.

18:30

Nije gotovo, Monako se opet vratio

Lud finiš i u trećoj četvrtini!

Žeri Butsijel pogodio je pored Ledeja da primakne Monako na "minus 1" na 15 sekundi do kraja (114:115).

Zek Ledej potom je fauliran, pa je sa linije penala iskoristio oba šuta, da donese Partizanu vođstvo 117:114.

Još 14 sekundi.

18:27

Jam Madar pokrenuo crno-bele!

Pri Monakovom vođstvu 108:104 pogodio je trojku iz ugla, potom je jednu pogodio i Kevin Panter (za vođstvo 110:108).

Monako je počeo da promašuje, Željko Obradović uveo je Dušana Miletića i on je koristio slobodna bacanja (112:108). A, onda je opet zablistao Madar!

Novajlija crno-belih pogodio je trojku za 115:110 za srpski tim na početku poslednjeg minuta!

Izvor: Sportklub/Printscreen

18:18

Ide se u TREĆI produžetak!

Meč ide i u treći dodatni period!

Monako je ponovo imao šut za pobedu (i to dva puta - trojka, pa posle ofanzivnog skoka) i nije iskoristio te šanse.

Igraće se bar još pet minuta!

18:15

Monako se vratio, konfuzan kraj DRUGOG produžetka!

Jam Madar je dugo držao loptu, spetljao se s njom i izgubio je, a na drugoj strani je Alfa Dialo krenuo na zakucavanje i u toku ulaza ispustio loptu!

Nerešeno je, 102:102, a do kraja još pola minuta!

18:12

Zakucavanje Ledeja, pirueta Smailagića!

Posle sjajnog zakucavanja Zeka Ledeja u kontri, Alen Smailagić je pogodio posle sjajnog okreta. A onda je pogodio i trojku za 102:98!

Momak iz Beograda biće ogromno pojačanje za crno-bele ove sezone!

Dva minuta do kraja.

18:05

Još jedan produžetak!

Paris Li i Danilo Anđušić vodili su Monako kroz produžetak, a Alen Smailagić (na obe strane terena) i Jam Madar (trojkom) su uzvraćali udarce!

Posle svega, Monako je imao šut za tri za pobedu, a Paris Li je promašio trojku na sekund pre kraja,
Idemo u još jedan produžetak!

17:56

PRODUŽETAK!

Dugo su postavljali poslednji napad Francuzi, Nemanja Dangubić je "pročitao" jedno dodavanje, uzeo loptu, a Kevin Panter je potom pogodio preko tri četvrtine terena.

17:54

Kevin Panter pogađa bacanje - NEREŠENO!

Amerikanac je odmah fauliran, a sa crte je iskoristio samo drugi pokušaj, da izjednači na 84:84.

Sada Mitrović traži tajm-aut.

17:54

Partizan gubi, Brok Motum pogađa trojku!

Anđušić je promašivao, a Motum pogodio trojku za vođstvo Monaka 84:83 na 15 sekundi do kraja!

Željko Obradović traži tajm-aut.

17:51

Buran kraj!

Pri rezultatu 83:81 za crno-bele, Anđušić promašuje dve trojke za vođstvo Monaka, a između tih promašaja ne pogađa ni Kevin Panter, takođe sa distance.

Alen Smailagić je potom iznudio faul, pa promašio oba slobodna bacanja.

U toku je poslednji minut.

17:46

Važna trojka Pantera, Monako se ne predaje

Prvi šuter crno-belih ubacio je jako bitnu trojku za 80:75 u 37. minutu, Mitrović je reagovao tajm-autom, a Paris Li je smanjio prednost srpskog tima na 82:79 na dva minuta do kraja.

Čeka nas uzbudljiv finiš.

17:39

Smailagić poleteo!

I u toku poslednje četvrtine vodi se velika borba, Partizan održava prednost, a Alen Smailagić napravio je još jedan sjajan potez.

Povratnik iz NBA lige sada je odigrao pikenrol sa Aleksom Avramovićem, utrčao u reket i snažno zakucao!

17:34

Pogledajte Glasovu blokadu!

Podsetimo, on je ovog leta došao u Partizan iz Dinamika.

Ovim potezom je završio treću četvrtinu utakmice.

17:22

Sjajna trojka Mura, pa ŽESTOKA blokada Gregora Glasa

Bivši NBA (krilni) centar Donta Hol primakao je Monako na posed zaostatka u 30. minutu (64:66), ali je Dalas Mur ekspresno reagovao - trojkom za mirnijih "plus 5" za srpski tim!

Nije bio lak pokušaj, ali je Amerikanac sjajno pogodio.

U narednom napadu, košarkaš Monajka pokušao je da pogodi u kontri, ali ga je Gregor Glas snažno blokirao - jedan od najlepših poteza na utakmici!

Partizan vodi 69:64 na kraju treće četvrtine!

17:18

Monako se približio na "minus 5"

Posle prekršaja Uroša Trifunovića uz pogodak Francuza i tajm-auta Željka Obradovića, "kneževi" se primiču crno-belima na 60:65 u završnici treće četvrtine (28. minut).

Anđušić je odmah u sledećem napadu pokušao da pogodi još jednu trojku za Monako, pa u kontri nije bio precizan.

17:12

Bivši igrači Hemofarma - Anđušić i Dangubić

Nemanja Dangubić i Danilo Anđušić

17:07

Anđušić se ne predaje

Kevin Panter "otvara" drugi deo pogotkom sa poludistance za 55:40, a borbeni Francuzi brzo smanjuju tu razliku na 10 poena (55:45), trojkom Danila Anđušića u 23. minutu.

17:02

16:58

Na poluvremenu "plus 15" za srpski tim

Posle Dangubićeve trojke, Madarovog prodora i Panterovog zakucavanja, Partizanovo vođstvo na poluvremenu je 51:36.

16:50

Avramović preuzeo "palicu" u napadu crno-belih

Čačanski šuter dao je šest poena od Smailagićevog izlaska iz igre, pa je nakon njegovog pogotka posle kontre vođstvo Partizana 39:27 u 26. minutu.

Monako se potom primakao na 33:41, Željko Obradović je reagovao tajm-autom, a Ledej je reagovao još jednom trojkom - 44:33.

Još dva i po minuta do poluvremena.t

16:45

Smailagić dao 15 od Partizanovih 18 poena!

Od vođstva Monaka 16:14 u prvoj četvrtini, Smailagić je postigao čak 15 poena i najzaslužniji je za Partizanovo vođstvo 32:22 u 12. minutu.

Odličan nastup doskorašnjeg igrača Golden Stejta.

Posle koša Alekse Avramovića za 34:22, u 13. minutu otišao je na odmor, uz kratki razgovor sa Željkom Obradovićem.

16:42

Smailagić je u seriji!

I na početku druge četvrtine krilni centar Partizana nastavio je da pogađa.

Pogodio je najpre uz faul, pa iskoristio slobodno bacanje, a onda je ubacio još jednu trojku, za vođstvo crno-belih 30:22 u 12. minutu.

Trener Monaka Zvezdan Mitrović morao je tada da zatraži tajm-aut.

16:30

Za kraj 1/4, opet Ledej

Trojka odličnog Amerikanca preko ruke za vođstvo Partizana 24:20 u završnici prve četvrtine.

Danilo Anđušić odgovorio je na drugoj strani za Monako poenima iz slobodnih bacanja - 24:22. Tim rezultatom ekipe su otišle na prvi odmor između četvrtina.

16:29

Priključuje se i Smailagić!

Alen je pogodio trojku iz prvog šuta i tako vratio crno-belima prednost (17:16), a onda je u narednom napadu to uradio i prodorom (19:18) i slobodnim bacanjima (21:20).

Smailagić je "vezao" sedam poena u završnici prve četvrtine, za prednost Partizana u poslednjem minutu.

16:24

Ledej i Panter nose crno-bele

Doskorašnji tandem Armanija pokazuje zašto je dočekan sa velikim očekivanjima.

Ledej i Panter naizmenično pogađaju za srpski tim, dok je Monako sve precizniji u napadu. Ekipe se u poslednjim minutima smenjuju u vođstvu, a Alfa Dijalo doneo je "kneževima" prednost 16:14 u 8. minutu.

16:16

Dobar početak crno-belih

Kevin Panter i Zek Ledej doneli su timu Željka Obradovića prednost na startu, 4:0.

Pikenrol igrom tog dvojica na levoj strani, Partizan je u 5. minutu poveo i 10:5.

Potom je Donatas Motijeunas odgovorio trojkom za Monako, pa je vođstvo crno-belih 10:8 u 5. minutu.

Kevin Panter

16:01

Poznate su startne petorke

15:27

Mitrović, Anđušić, Vesterman...

Trener Monaka, osvajača Evrokupa iz prošle sezone i aktuelnog učesnika Evrolige, je crnogorski stručnjak Zvezdan Mitrović.

Takođe, od ovog leta, šuter ekipe je bivši šuter Partizana i reprezentativac Srbije Danilo Anđušić, a plejmejker je još jedan bivši crno-beli, Francuz Leo Vesterman.

15:22

Dobro došli!

Pratite od 16 časova uz MONDO tekstualni prenos još jedne pripremne utakmice crno-belih.