Partizan ostao bez daha u Atini: Crno-bijeli primili 94 poena bez trojice najvažnijih!

Željko Obradović je odmorio nosioce i dao šansu svim igračima, a nemački rival je kontrolisao meč od početka do kraja.

košarka ulm partizan Izvor: MN PRESS

Poslije dramatičnog poraza u Atini od Panatinaikosa u subotnjoj provjeri, košarkaši Partizana u nedjelju su izgubili od Ulma na kraju turnira u hali OAKA.

Partizan - Ulm 84:95 (21:26, 21:24, 13:22, 29:22)

Rival crno-bijelima bio je njemački Ulm i kontrolisao je rezultat od početka do kraja, a prelomnu razliku od skoro 20 poena stekao je u trećoj četvrtini, u kojoj je crno-bijelima bilo potrebno skoro 10 minuta da ubace dvocifreni broj poena.

Svesno razmišljajući o energiji nosilaca igre u trećem jakom testu u četiri dana, trener crno-bijelih Željko Obradović je protiv svog bivšeg učenika Jake Lakovića (nekadašnjeg plejmejkera Panatinaikosa) planirano odmorio najvažnije igrače - Zeka Ledeja, Kevina Pantera i "rovitog" Alena Smailagića.

Takođe, misleći i o raspodjeli minutaže i neizbežnom umoru posle važnih provera, "Žoc" je kroz čitav meč miješao karte i dao šansu svim igračima koje je poveo u Atinu, zaključno sa mladim centrom Balšom Koprivicom.

ČETVRTA ČETVRTINA: Partizan - Ulm 84:94

Crno-bijeli su bez nekoliko nosilaca igre u završnici ostali bez šanse za realan povratak u meč, iako su se Avramović, Dangubić, Trifunović i Koprivica do kraja trudili da zaostatak bude jednocifren.

Najefikasniji među crno-bijelima bio je Aleksa Avramović sa 21 ubačenim poenom.

Finale turnira u Atini biće odigrano od 19, u njemu će se sastati Panatinaikos i Efes, a pred Partizanom je sada povratak u Beograd, na posljednjih nedjelju dana priprema za start sezone.

TREĆA ČETVRTINA: Partizan - Ulm 55:72

Ulm je u 25. minutu stekao maksimalnu, dvocifrenu prednost (59:48), a onda je povećavao praktično do kraja četvrtine.

Minut kasnije je sjajni šuter Per Ginter pogodio trojku za 62:48 za Nijemce i izazvao tajm-aut Željka Obradovića.

Bila je to neefikasna deonica crno-bijelih, jer su bili na jednocifrenom broju ubačenih poena sve do 29. minuta.

DRUGA ČETVRTINA: Partizan - Ulm 42:50

Nijemci su održali vođstvo i na pauzi, dok crno-bijele i dalje predvodio trio koji je od početka meča ušao u dobar ritam.

Bek crno-bijelih Aleksa Avramović ubacio je 14 poena, Rade Zagorac i Rodions Kuruks ubacili su po 7, a Uroš Trifunović je koristio priliku da ubaci pet poena do pauze.

PRVA ČETVRTINA: Partizan - Ulm 21:26

Nijemci su bolje počeli, a Obradovićev tim nanizao je nekoliko izgubljenih lopti i grešaka.

Praktično sve poene za Beograđane u hali OAKA postigla su trojica igrača - Rade Zagorac, Aleksa Avramović i Rodions Kuruks.

Poslije jakih provjera protiv Efesa (u četvrtak) i Panatinaikosa (u subotu), očekivano je da crno-bijeli ne budu na energetskom maksimumu za današnji duel protiv tima za koji igra veliki crnogorski talenat Fedor Žugić.