Sale će biti ljut - Fener primio 57 poen za poluvrijeme! Drama i koš Adetokumba za pobjedu protiv šampiona Evrope

Autor Nemanja Majstorović

Počela je nedjelja "duplog" programa Evrolige!

Bajern pobjedio Fenerbahče Asvel dobio Efesa Izvor: Profimedia

Poslije dramatičnog poraza na gostovanju Panatinaikosu, Fenerbahče je izgubio od Albe i u Njemačkoj, na način koji će sigurno veoma naljutiti srpskog stručnjaka Aleksandra Sašu Đorđevića.

Alba - Fenerbahče 84:70 (18:19, 9:16, 30:18, 27:17)

Kao što rezultat po četvrtinama pokazuje, tim koji s klupe predvodi "Sale Nacionale" dopustio je Berlincima ogroman broj poena u drugom dijelu meča - čak 57!

Sjajni plejmejker domaćih Maodo Lo komandovao je igrom prvaka Njemačke (21 poen, 5 asistencija), veliku podršku imao je u svom saigraču na krilnoj poziciji, Oskaru Da Silvi (22, 5 skokova) i zajedno sa Lukom Sikmom (13, 9 skokova, 5 asistencija), oni su bili najzaslužniji za pobjedu Albe.

Sa druge strane, Fener nije uspio da u nastavku ostane u ritmu, pa su samo Nando De Kolo (15 poena) i Ahmet Duverioglu (12) imali dvocifreni napadački učinak. Srpski bek Marko Gudurić igrao je za Fener 17 minuta i za to vrijeme postigao tri poena.

Ranije ove večeri, spektakularan kraj utakmice viđen je u Francuskoj, gde je Asvel pobijedio Efes (75:73) košem Kostasa Adetokumba, mlađeg brata Janisa i Tanasisa, koji je prethodnih godina bio član Lejkersa.

Anadolu Efes, aktuelni branilac titule, ima skor 0-3 i to nakon što je u ovoj utakmici vodio 19 razlike (56:37) u trećoj četvrtini.

Međutim, to nije bilo dovoljno da se ekipa Ergina Atamana "upiše" ove sezone.

Srpski plejmejker i MVP Evrolige Vasilije Micić dao je 24 poena i imao i osam izgubljenih lopti, dok je Filip Petrušev proveo samo dva minuta u igri u dresu turskog tima.