Kari promašio pobjedu, Bjelica će brzo zaboraviti ovu noć: NBA ima novu zvijezdu, izludio je Golden Stejt!

Srpski košarkaš nije uspio previše da se istakne tokom meča protiv Memfisa.

stef kari promašio ključni šut za pobjedu Izvor: Profimedia

Pogađao je Stef Kari tokom većeg dijela meča, a kada je postalo stvarno važno - potpuno stao! Nijedan poen u posljednjoj dionici i produžetku koštali su Golden Stejt poraza od Memfisa, a najbolji igrač ovog tima promašio je i šut za pobjedu u posljednjim sekundama meča.

Partiju u kojoj je ubacio 36 poena i nije postao junak uglavnom je samo posmatrao srpski košarkaš Nemanja Bjelica, koji je noćas imao slab učinak. Završio je susret sa četiri poena i četiri skoka za oko 13 minuta na parketu!

A na drugoj strani terena blistao je Dža Morant (22)!

Jedan od najboljih mladih igrača u ligi postigao je 30 poena, imao sedam skokova i pet asistencija, a njegovi potezi dovodili su do ludila igrače Golden Stejta. Nisu mogli da ga čuvaju, bio je prebrz za njih, pa je posljednja akcija na meču već postala hit na internetu.

Morant dobija loptu iz auta, trči preko cijelog terena i uspijeva da potroši vrijeme, a košarkaši Godlen Stejta ne mogu da ga stignu i pokušaju da mu uzmu loptu. Mada, pitanje i šta bi uradili sa njom za tako kratko vrijeme...

Oni su svoju šansu propustili prije produžetka. U posljednjim sekundama meča Stef Kari je promašio trojku za pobjedu, pri rezultatu 98:98, pa se otišlo u dodatnih pet minuta meča koji su pripali Memfisu.

Bio je to prvi poraz Golden Stejta u novoj sezoni, ali sasvim zaslužen!

Memfis je imao više razigranih igrača noćas, pa su Morantu društvo pravili Dezmond Bejn (19 poena), Džeren Džekson junior (15) i Stiven Adams (12), dok je u domaćoj ekipi prava podrška Kariju bio samo tandem Vigins (16) - Li (14), ali su se i njih dvojica poprilično ispromašivali.