Prvi poraz Leotara u novoj sezoni prvenstva BiH: Promo Donji Vakuf zaustavio Trebinjce!

Košarkaši Leotara zabilježili su prvi poraz u šampionatu Bosne i Hercegovine.

Promo Donji Vakuf - Leotar, Liga BiH, 4. kolo Izvor: Youtube/KSBiH

Poslije pobjeda nad Slobodom u Trebinju i u gostima kod Posušja, hercegovački tim je doživio i prvi neuspjeh i to protiv Proma u Donjem Vakufu - 74:67 (29:20, 16:12, 13:18, 16:17).

Domaćin je mnogo bolje ušao u meč četvrtog kola i poslije prve četvrtine stekao devet razlike, da bi do odlaska na odmor dodatno povećao prednost - "plus 13" (45:32).

Nastavili su u istom ritmu donjevakufski košarkaši i trećoj četvrtini i manje-više rutinski održavali dvocifrenu prednost, ali su se u finišu probudili Trebinjci i smanjili rezultat na "minus osam", pa se s tom razlikom ušlo u odlučujućih 10 minuta.

Gostujuća ekipa je postepno nastavila da "topi" prednost i na 120 sekundi prije kraja stigla na samo dva poena minusa (67:65), međutim u samom finišu je Promo na krilima Dine Alkića, koji je postigao ključne poene kad se "lomila" utakmica, stigao do druge pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dilan Karl sa 20 poena, Šejn Džastin Getling je ubacio 17, Aleksandar Ilić je postigao 14, a pomenuti Alkić dva pogotka manje.

Kod gostiju iz Trebinja, prvo ime utakmice bio je Božo Đurasović sa 15 pogodaka i Stevan Krtinić s košem manje.