Sloboda u derbiju nadigrala Spars: Tuzlaci sjajni u drugom poluvremenu, dvije serije slomile sarajevsku ekipu!

Košarkaši Slobode trijumfovali su nad Sparsom u derbiju desete runde prvenstva BiH.

košarka liga bih sloboda spars 87 70 Izvor: Promo/OKK Sloboda

Košarkaši Slobode stigli su, zahvaljujući sjajno odigranom drugom poluvremenu, do ubjedljive pobjede nad Sparsom u derbiju desetog kola Lige BiH:

SLOBODA – SPARS 87:70 (26:22, 16:22, 21:11, 24:15)

Poslije prve dvije četvrtine, sarajevski tim i jedan od tri predstavnika BiH u ABA 2 ligi imao je prednost od dva poena (42:44), ali je preostala dva kvartala, ipak, Sloboda ubjedljivo riješila.

Urban Durnik je dvojkom odveo Sarajlije do plus četiri (42:46), a onda su Tuzlaci u narednih pet-šest minuta kreirali seriju 14:0, za dvocifrenu razliku (56:46)!

Gosti su zaprijetili na startu odlučujuće dionice, trojkom Remija Abela za 63:58, ali su crveno-crni potom stvorili novu seriju, ovog puta 8:0, za plus 13, kojom su odveli meč u željenom smjeru i stigli do veoma važnog trijumfa.

U domaćem timu, prvo ime bio je Rašan Dejvis sa 26 poena, a odlično ga je ispratio Haris Delalić sa 23. Kod Sparsa, pomenuti Remi Abel se zaustavio na 21 poenu.

Slobodi je ovo bila peta pobjeda, uz tri poraza, dok je Spars na učinku 6-4.