Bogdan je počeo da "sipa" - pogađa kad je najvažnije: Četvrta četvrtina za pamćenje, Srbin vodio Atlantu ka pobjedi!

Bogdanović je za samo šest minuta posljednje dionice ubacio 10 poena i tako zaokružio odličnu partiju.

bogdan bogdanović vodio atlantu do pobjede nad bostonom Izvor: Profimedia

Pokazao je protekle noći Nikola Jokić da je prava sila, a pokazao je i Bogdan Bogdanović da može da ima šutersko veče koje olakšava posao Atlanti - srpski bek odigrao je jednu od ključnih uloga u trijumfu nad slavnim Bostonom!

ATLANTA HOKS - BOSTON SELTIKS 108:92
/32:20, 30:27, 18:30, 28:15/

Tu je Bogdan Bogdanović kada Atlanti zagusti! Upisali su Hoksi ubjedljiv trijumf protiv Bostona, ali nije djelovalo da će to biti slučaj u ranoj fazi četvrte četvrtine.

Ipak, stupio je tada na scenu Bogdan Bogdanović i značajno pomogao da se meč prelomi u korist Atlante - završio je meč sa 19 poena, tri skoka i tri asistencije, ali čak 10 poena stiglo je u ključnoj četvrtoj četvrtini.

Imala je Atlanta veliku prednost početkom drugog poluvremena, ali se ona na startu četvrte četvrtine istopila. Semafor je pokazivao 83:82, kada je Bogdanović stupio na scenu.

Srpski bek je od tog trenutka ubacio četiri šuta, od čega dvije trojke i pogurao Hokse ka, na kraju, ubjedljivom trijumfu. Ukupno je šutirao 7/14 iz igre, pa je ovo šesta uzastopna pobjeda za Atlantu. Hoksi će sada sa Vašingtonom, Torontom, pa čak i Bostonom voditi borbu za jedno od mjesta koja vode u razigravanje za plej-of.

Uz Bogdanovića je bilo još raspoloženih igrača u timu domaćih - Džon Kolins i Trej Jang su obojica upisali po 21 poen i devet skokova. U redovima poraženih, Džejlen Braun je imao 26 poena i 12 skokova, dok je Džejson Tejtum uz 20 poena dodao šest skokova i četiri asistencije.

Evo kako je Bogdanović pomogao Atlanti u važnom trijumfu.