Igokea m:tel poražena u Ljubljani: "Zmajčeki" tri četvrtine gazili Bajićev tim, gosti popravili utisak tek na kraju!

Veoma loša partija Bajićevog tima, koji je u posljednjoj četvrtini smanjio visoku razliku domaćih.

aba liga 19. kolo cedevita olimpija igokea  Izvor: Cedevita Olimpija/Jure Banfi

Igokea m:tel je večeras protiv Cedevita Olimpije odigrala jednu od najvažnijih utakmica u borbi za mjesto u plej-ofu ABA lige.

Meč je završen trijumfom domaćih razlikom od deset poena, ali iako to rezultat ne pokazuje, tim Dragana Bajića je u Ljubljani doživio debakl:

CEDEVITA OLIMPIJA – IGOKEA M:TEL 80:70 (34:13, 24:20, 14:15, 8:22)

Suočio se tim Dragana Bajića u prvoj četvrtini meča u slovenačkoj prestonici sa "dalekometnom paljbom" Cedevita Olimpije u punom smislu te riječi!

Čak osam od 12 lopti upućenih ka košu van linije od 6.75 metara prošlo je kroz obruč. Na kraju se to, razumljivo, i odrazilo na rezultat, pa je tim Jurice Golemca već poslije prvog kvartala imao prednost veću od 21 poena (34:13).

Ništa se značajnije nije promijenilo u drugoj dionici, iako su Ljubljančani duplo manje forsirali šut za tri poena.

Domaćin je utakmicu držao u ritmu koji mu potpuno odgovara, pa je na 15-minutnu pauzu otišao uz prednost od 25 poena, postigavši čak 58!

Na ulasku u posljednji kvartal domaća ekipa imala je za poen manju prednost (72:48), a Igokea je bljesnula tek u drugoj polovini posljednje četvrtine, kada je već sve praktično bilo završeno.

U taboru Igokee jedina svjetla tačka bio je Dalibor Ilić, koji je zabilježio možda i partiju karijere u ABA ligi, sa 29 poena i 11 skokova.

Naredni rival Igokei, u subotu u Laktašima od 17 časova, biće Mornar.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen 9, Ferel 12, Edžam 10, Duščak, Murić 11, Ogust 8, Blažič 13, Hodžić, Ščuka 2, Omić 6, Dragić 9, Radovanović. Trener: Jurica Golemac.

IGOKEA M:TEL: Vulić, Robinson 2, Tanasković, Radanov 9, Jošilo 10, Talić 2, Ilić 29, Stivens 4, Voler 10, Fundić 2, Đorđević 2, Delalić. Trener: Dragan Bajić.