Zvezda razbila Partizan i osvojila Kup!

Crveno-beli odigrali dominantno u finalu i odbranili trofej u Kupu Koraća.

Zvezda razbila Partizan i osvojila Kup! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda pobedila je Partizan u finalu Kupa Radivoja Koraća i dominantnim nastupom odbranila trofej "Žućkova levica". Konačan rezultat bio je 85:68 (20:13, 29:15, 18:18, 18:22) za branioca pehara i oslikava ono što se u nedelju uveče događalo na parketu Čaira, gde je Partizan pobeđivao u prethodna tri finala.

Ekipa Dejana Radonjića vodila je u većem delu meča od 17 do 20 poena razlike i nije dopustila "večitom" rivalu da je na bilo koji način ugrozi. Počela je vođsvom 10:0, Partizan se vratio na 11:13 i od tog trenutka počeo je ovi nalet crveno-belih, u kojem su crno-beli glatko pali pred braniocem trofeja.

Stefan Marković i Nejt Volters koristili su prosto da pogađaju sa distance i da uvedu Zvezdu u dobar napadački ritam. Čvrsta odbrana Radonjićevog tima potpuno je "odsekla" napade sastava Željka Obradovića i omogućila crveno-belima da čvrsto kontrolišu rezultat i sve što se događalo na parketu.

22:57

Kraj utakmice, Zvezda je osvojila Kup!

Crveno-beli su ubedljivom pobedom odbranili trofej i 11. put u klupskoj istoriji podižu pehar nacionalnog kupa. Osmi put od kada se takmičenje zove Kup Radivoja Koraća.

Konačan rezultat je 85:68!

22:55

Akrobacije crveno-belih u završnici

Ostin Holins zakucao je na alej-up dodavanje, a Željko Obradović je reagovao tajm-autom na minut i 12 do kraja.

Zvezda vodi 85:66.

22:49

Uzastopne trojke na obe strane

Kevin Panter je uhvatio napadački ritam u završnici, ubacio trojke, a sa distance su pogodili i Kalinić i Volters, kome se Mur odmakao i tako naljutio Željka Obradovića.

Izvor: MNPRESS

Još tri i po minuta do kraja finala. Zvezda vodi 81:61.

22:46

Kalinić pogađa uz zvuk sirene, Obradović zove tajm-aut

Meč mirno ulazi u poslednjih pet minuta, uz vođstvo crveno-belih 75:55.

22:40

Dobrić odgovara Avramoviću - trojkom

Aleksa Avramović pogađa iz prodora i vraća razliku na manju od 20 poena (51:69). Odmah potom, Ognjen Dobrić pogađa trojku za 72:51 u 34. minutu.

22:30

Dejan Radonjić je isključen!

U toku jednog Zvezdinog napada, trener crveno-belih je zakoračio na teren i zbog toga je kažnjen drugom tehničkom. Pošto je ranije u toku meča takođe bio kažnjen, sada je isključen.

Zvezdu će do kraja meča voditi pomoćnik Goran Bošković.

Na kraju treće četvrtine, Zvezda vodi 67:46.

22:28

Stefan Marković sa 9 metara - Zvezda vodi 22 razlike

Plejmejker crveno-belih igra odličan meč i to je potvrdio još jednom trojkom, za 65:43. Za 12 minuta ubacio je 13 poena i bio jedan od "iks faktora" Zvezde u ove tri četvrtine.

U 30. minutu, Zvezda vodi 65:43.

22:21

Tehnička za Željka Obradovića

Žalio se trener crno-belih na odluku sudije, tražio da dosude korake Nikole Kalinića i zbog toga je kažnjen tehničkom. Zvezdin lider tako je postavio "plus 18" (58:40) u 26. minutu.

22:16

Partizan našao ritam u napadu, Radonjić zove tajm-aut

Posle trojke Dalasa Mura i zakucavanja Zeka Ledeja, rezultat je 57:40 za Zvezdu, a Radonjić je zatražio tajm-aut.

U toku je 25. minut, a blokada Balše Koprivice probudila je energiju navijača Partizana.

22:13

Kuruks pogađa preko Kalinića, Partizan rano ispunio bonus

Svaki napad Zvezde u ovoj fazi meča završava se prekršajima igrača Partizana, koji su iskoristili bonus praktično za dva minuta drugog poluvremena.

Posle Kuruksove trojke, Holins je iznudio tri penala faulom pri šutu iz daljine, i vratio Zvezdi "plus 22" - 57:35. U toku je 24. minut.

22:08

Volters mora u svlačionicu, Zvezda vodi 23 razlike

Plejmejker crveno-belih pogodio je uz prekršaj, a u tom prodoru je ostao bez kontaktnog sočiva. Pronašao ga je, pa je morao da ode u svlačionicu da očisti.

U toku 21. minut, a rezultat je 51:28 za Zvezdu,

21:58

Na poluvremenu Zvezda vodi 49:28

Crveno-beli su potpuno kontrolisali utakmicu u prvom delu - i skokom i odbranom kojom su "odsekli" napade Partizana i sveli ih na individualne pokušaje Kevina Pantera... Sa druge strane, plejmejkeri Zvezde Stefan Marković i Nejt Volters su koristili očigledno opredeljenje crno-belih da im dopuste prostor da šutiraju i zajedno su ubacili 17 poena.

Sa njima na čelu i uz veliku energiju Holinsa i Kalinića, Zvezda je praktično od početka utakmice gradila prednost, izuzev kratkog naleta Obradovićevog tima u drugom delu prve četvrtine. Tako je Radonjićeva ekipa na pauzi povela maksimalnih "plus 21".

ZVEZDA: Volters 7, Davidovac 2, Kalinić 10, Holins 7, Kuzmić 5, Mitrović 2, Dobrić 2, Ivanović 4, Marković 10. Timski: 12/20 za dva, 6/11 za tri, 7/8 slobodna bacanja, 18 skokova (14-4), 12 asistencija, 7 izgubljenih i 5 ukradenih lopti.

PARTIZAN: Panter 6, Kuruks 6, Ledej 4, Avramović, Koprivica, Vukčević, Zagorac, Dangubić, Miletić, Mur 6, Lesor 6, Trifunović. Timski: 9/18 za dva, 2/10 za tri, 4/5 sl. bacanja, 11 skokova (7-11), 5 asistencija, 9 ukradenih i 4 izgubljene lopte.

21:47

Kuzmić postavlja velikih "plus 21" za Zvezdu

Crveno-beli su potpuno nadigrali "večitog" rivala u prvom delu meča i košem Ognjena Kuzmića uz faul Balše Koprivice poveli su 47:26 u 20. minutu.

Odmah potom, Nikola Ivaniović pogodio je za 49:26, Davidovac je ukrao loptu Ledeju, a posle borbe Amerikanca za taj posed sudije su još jednom dosudile mrtvu loptu.

21:41

I Kalinić povećava prednost Zvezde

Zvezda ne dozvoljava Partizanu da organizuje napade, a sa druge strane konstantno povećava prednost. Nikola Kalinić iznudio je faul pri šutu za tri poena i postavio velikih "plus 19" za Zvezdu (41:22) u 17. minutu.

21:35

Stefan Marković opet vuče Zvezdu - 36:20

Loš napad Partizana, pa "otvoreni" šut Stefana Markovića za tri poena. Crveno-beli u 15. minutu imaju novu najveću prednost, 36:20.

Marković je dao 10 poena.

21:27

Novo najveće vođstvo Zvezde - "plus 14"

Ostin Holins ubacio je petu Zvezdinu trojku u finalu, a Nejt Volters je pogodio svoj karakteristični "flouter" šut i postavio rezultat 27:13. Željko Obradović pozvao je tajm-aut posle Zvezdine serije 7:0 na startu druge četvrtine.

21:26

Stefan Marković i Lesor u prvom planu

Dopustili su crno-beli očigledno svesno dosta prostora Stefanu Markoviću, a on je to iskoristio da pogodi daleku "dvojku" i trojku.

Odmah potom, na drugoj strani je Matijas Lesor snažno zakucao i prodrmao konstrukciju koša. Na kraju prve četvrtine, crveno-beli vode 20:13.

Za to vreme, nad parketom se nadvio dim.

21:18

Tehnička za Radonjića zbog prigovora

Reagovao je Zvezdin trener na jednu sudijsku odluku i zbog toga je Dalas Mur dobio slobodno bacanje, kojim je smanjio Zvezdino vođstvo na 11:13. Podsetimo, počelo je prednošću crveno-belih 10:0, posle čega je Partizan krenuo u nalet.

U toku je 9. minut.

21:15

Panter, Kalinić, pa opet Panter

Posle tvrdog početka, sada se nižu pogoci sa distance.

Američki bek pokrenuo je ofanzivno crno-bele zajedno sa Dalasom Murom, a Kalinić je između ta dva koša dao svoju drugu trojku na meču.

Zvezda vodi 13:8 u 8. minutu finala.

21:10
Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić

21:09

I Kalinić ubacuje trojku - 10:0 za Zvezdu

Kalinić je odmah posle Voltersa pogodio trojku, a onda je Holins poentirao posle još jedne kontre i postavio dvocifreno vođstvo Zvezde u 5. minutu.

Željko Obradović je pozvao tajm-aut.

21:07

Prve poene postiže Volters

Zvezda je povela košem plejmejkera posle kontre, za 2:0 u 3. minutu meča.

Odmah potom, ponovo na asistenciju Holinsa, Volters je ubacio i trojku - 5:0 za Zvezdu.

21:04

Radonjić i Ilić se žale, prekinut je meč!

Nisu isključena svetla za predstavljanje igrača i sa klupe Crvene zvezde su ukazali na to zapisničkom stolu, posle čega je upućen apel prisutnima da navijaju fer i sportski.

"Nema favorita!"

"Po meni nema favorita, jedna je utakmica, neki pojedinac može da odluči. Mislim da se ekipe relativno poznaju. Zvezda, Partizan, publika, mislim da je uživanje za sve ljubitelje košarke. Videćemo", rekao je tim-menadžer Crvene zvezde Nebojša Ilić.

Izvor: kkcrvenazvezda.rs

20:45

"Smailagić nije mogao"

"Smajlija je kontakt sa Brajsom Džonsom sprečio da danas nastupi. Rade Zagorac nije trenirao čitave nedelje, pomoći će nam ako bude potrebno. Probaćemo da se izborimo našom energijom i mladošću", rekao je za TV Arena sport pomoćni trener u stručnom štabu Partizana Bogdan Karaičić.

Poznati su sastavi!

ZVEZDA: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

PARTIZAN: Panter, Kuruks, Vukčević, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Dangubić, Miletić, Mur, Lesor, Trifunović

20:00

Partizan definitivno oslabljen!

Prema prvim slikama iz dvorane, Partizan će i u finalu igrati bez Alena Smailagića!

Iako je trener crno-belih Željko Obradović posle polufinala rekao da je centru crno-belih bilo bolje dok je veče odmicalo, ipak je odlučeno da preskoči meč za trofej.

To pokazuju fotke iz dvorane, u kojoj on sedi u trenerci kraj terena.

Izvor: MODNO/Nemanja Stanojčić

Podsetimo, Smailagić se povredio u subotu, na početku utakmice protiv FMP-a.

19:58

Karte koštaju papreno!

Reporter MONDA ispred hale se raspitao koliko koštaju ulaznice, kojih više nema u slobodnoj prodaji.

Kod tapkaroša koštaju papreno!

19:47

Već su se sreli ove sezone

U prvom ovosezonskom derbiju u ABA ligi Crvena zvezda je pobedila čvršćom odbranom, a heroj je bio Luka Mitrović.

19:33

Željko Obradović o problemima

Crno-beli su odigrali polufinale bez Alena Smailagića, koji se povredio na startu meča. Mimo toga, Partizan je imao još problema.

"Lesor je igrao utakmicu bez treninga, pet dana je bio u krevetu na njegovo insistiranje došao je ovde i želeo je danas i mislim da je bilo logično da ga stavim da odigra. Mada je odigrao neočekivano mnogo minuta, ali je to bilo logično da bi uhvatio neki ritam za finale. Madar i Glas, za koje sam odlučio da nisu na Kupu, su takođe dobili temperaturu, Rade Zagorac je bio par dana van treninga. Došao je kao kapiten da pomogne ekipi, boli ga grlo i dalje. Svi su testirani i na sreću nemaju kovid, ali imaju te probleme. Sutra ću imati jasniju sliku da vidim ko može da pomogne timu. Šta da radimo, tako je", rekao je Obradović.