Haos u "El Klasiku", Mirotić i promašeni ziceri srušili Real: Barsa slavi trofej, presudila bruka bivšeg NBA igrača!

Kakvu smo utakmicu gledali!

barselona osvojila kup kralja Izvor: MNPress/Profimedia

Kakvu smo dramu vidjeli u finalu Kupa kralja! Sastali su se Barselona i Real Madrid, a u meču u kome su uglavnom briljirale odbrane na kraju se igralo na jednu loptu!

Barselona je vodila šest razlike na stotinak sekundi do kraja, ali je Real uspio da izjednači na 59:59 i onda su Nikola Mirotić i Gabrijel Dek donijeli trofej Barseloni!

BARSELONA - REAL MADRID 64:59 (5:19, 13:10, 23:17, 23:13)

Fauliran je Mirotić i pogodio je oba slobodna bacanja za 61:59, a onda je Dek ostao sam pod košem Barse i promašio zicer! Kada se to desilo Mirotić je uhvatio loptu i ponovo je fauliran, a kada je pogodio nova dva penala za 63:59 nije bilo šanse da se "kraljevski klub" vrati u meč!

Real Madrid je napravio ogromnu prednost na startu meča pošto je poveo sa 19:3 u prvoj četvrtini, a do poluvemena je Real uspijevao da zadrži dvocifrenu prednost.

Ipak u trećoj četvrtini odbrana Barselone je uspjela da maksimalno smanji broj primljenih poena, a onda je uslijedio potpuni preokret u posljednjih 10 minuta. Uzela je prednost Barsa, ispustila je, ali su na kraju uzeli 27. kup!

Najefikasniji na meču bio je Nikola Mirotić sa 19 poena, a u Barseloni je Rokas Jokubaitis dodao još 12. Kod Reala samo je Toma Ertel sa 10 poena bio dvocifren.