Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pobjedom nad Cibonom ekipa iz Aleksandrovca i matematički obezbijedila plej-of!

ABA liga - Igokea pobijedila Cibonu i matematički obezbijedila plej-of Izvor: aba-liga.com/KK Cibona/Mihal Jacic

Pred gostovanje u Zagrebu samo teorija je dijelila košarkaše Igokee od mjesta u plej-ofu, a sada je i to riješeno.

Ekipa Dragana Bajića savladala je Cibonu 82:77 i tako otklonila bilo kakvu teorijsku mogućnost da ostane bez završnice ABA lige.

Samo u slučaju poraza od Cibone većeg od deset razlike ostala bi teoretska šansa da Zagrepčani serijom pobjeda, uz dva poraza Igokee, preuzmu mjesto ali to se nije desilo.

Trener Igokee Dragan Bajić pred meč rekao je da ga matematika ne zanima i da želi pobjedu, a njegova ekipa se potrudila da to i ostvari u prilično uzbudljivom duelu odigranom u Draženovom domu.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Aleksandrovčani koje je večeras vodio Dešon Stivens, imali su pet poena razlike, ali se u posljednjih deset minuta ušlo u egalu jer je domaćinu pripala treća dionica.

Cibona je dvije i po minute prije kraja imala prednost 73:72, ali je onda „eksplodirala“ Igokea.

Poenima Radanova i Jošila ekipa Dragana Bajića napravila je seriju 8:0 i riješila pitanje pobjednika, a uz Stivensa koji je postigao 21 poen, efikasan je bio i Voler sa 17 poena.

Kod Cibone Nakić i Reuvers su postigli po 13, a Drežnjak i Branković po 12 poena.