Završnica ženskog košarkaškog prvenstva: Orlovi savladali Plej of u prvoj finalnoj utakmici

Autor Haris Krhalić

Banjalučanke povele u finalnoj seriji

Orlovi Plej of završnica prvenstva BiH Izvor: Promo/KS RS

U prvoj finalnoj utakmici košarkašice ŽKK Orlovi savladala je ekipu KK Plej of sa rezultatom 75:61 (14:16; 23:27; 14:6; 24:12).

Ekipa iz Sarajeva je na poluvrijeme otišla prednošću od 6 koševa, ali je domaća ekipa u nastavku uspjela okrenuti rezultat te povesti sa 1:0 u finalnoj seriji. Banjalučanke su utakmicu riješile u posljednjoj četvrtini kada su uspjele postići 24 poena, a primiti duplo manje.

Na ovoj utakmici pažnju je privuklo loše osvjetljenje u dvorani koje je otežalo igru objema ekipama.

Najraspoloženije u pobjedničkoj ekipi bila je Vladinka Erak koja je postigla 24 poena i uspisala 12 skokova. Nataša Sobot dodala je 13 poena i osam skokova.

Kod ekipe iz Sarajeva posebno raspoložena bila je Samanta Rosko sa 18 poena dok je Nikolina Džebo postigla 13 poena.
Inače, prvak će biti ekipa koja ostvari tri pobjede u seriji.